Agents of SHIELD’ı ilk duyduğumda inanılmaz süper bir fikir olduğunu düşünmüştüm. Filmlerde yeterince değinilmediğini düşündüğüm SHIELD’ın gündelik sorunlarla mücadelesinin anlatılacağı, ortaya yeni çıkmış süper güçler mevzusuna derinlemesine gireceklerini ve Avengers olamamış süper güçlülerden kurulu bir takımla kötü adamları yakalamak ve güçlerini kontrol edemeyen kişileri alıp yetiştirecekleri falan gibi hayaller içerisindeydim.

O sebeple ilk birkaç bölüm benim için tam bir hayal kırıklığıydı. Hele bir de çizgi romanda olmayan karakterlerden oluşmaları ve bu karakterlerin fazla şişirilmiş olması (Ward’ı iyi göstermek için Black Widow’la karşılaştırmalar falan) beni fazlasıyla üzmüştü. Ama yine de içimdeki geek diziyi desteklememi söyledi ve ben de her bölümünü izledim. Sonuç olarak beklediğim yöne gitmeseler de ortalamanın üstünde bir ajanlık dizisi oldular ve MCU ile senkronize olunca da merakla izlenmesi gereken bir dizi haline geldiler.

Dizimiz üçüncü sezonla beraber benim en başta beklediğim yöne giriyor olabilir. Gelen haberlere göre üçüncü sezon “Secret Warriors” üzerine kurulu olacak. ABC önce Skye’ın yukarıdaki resmini instagram hesabından paylaştı -ki başta yandaki mesaj görünmüyordu, takipçilerin resim üzerinde oynayıp bulmaları isteniyordu-, sonra da en alta eklediğim posteri de benzer bir şekilde paylaşarak son noktayı koydu.

Bilmeyenler için çizgi romanlarda Secret Warriors Nick Fury tarafından Krull saldırısına karşı koymak için kurulmuş bir takım. Kendileri “Secret Invasion” hikayesinde kritik bir rol oynamışlardı. Kadrosunda biricik Quake’imiz, Daisy ‘Skye’ Johnson’ımız da bulunmakta ve saha liderliğini yapmaktaydı.Onun dışında çok fazla tanıdığımız isim yok, pek çoğu bu hikaye ile Marvel dünyasına girdiler.

Secret_Warriors_team

Tabii ki hikayeyi birebir alamayacaklar. Büyük olasılıkla bu sezon Coulson ve Skye’ın Inhumans tehditiyle savaşmak için, süper güçlü kişileri bulup onlardan bir takım kurmaları üzerine kurulu olacak. Tabii ki bu süper güçlülerle ilgilenenler sadece SHIELD ekibi olmayacaktır. Yapılan açıklamalarda pek çok yeni müttefik ve düşmanın bu sezon kadroya katılacağı açıklanmış. Henüz bir casting haberi yok ama yakında onunla ilgili haberler de düşmeye başlar.

Agents of SHIELD’ın yeni sezonu 26 Eylül’de başlayacak. Siz bu sezonla ilgili neler düşünüyorsunuz?

Agents-of-SHIELD-season-3-Secret-Warriors-Poster

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.