Hatırlayacaksınız, geçtiğimiz haftalarda size Agents of SHIELD’a kardeş bir dizi gelebileceği haberini vermiştik. Daha doğrusu, ABC’nin Marvel Sinematik Evreni’nde geçen başarılı dizisi SHIELD’dan kopup kendi başına ayakta duracak bir dizinin geleceği kesindi, ABC bu yönde talimatı vermişti; ama konusu belli değildi. O zaman sizlere aklımızdan geçen opsiyon olarak iki şey söylemiştik, Deathlok ya da Mockingbird’i konu alan bir dizi. İlk telaffuz ettiğimizde, akla yatkın gözüküyorlardı.

Gelin görün ki sonra bir aramızda konuştuk; bu ikiliden Mockingbird’in daha zayıf olduğuna kanaat getirdik. Yani allasen, Mockingbird yan bir karakter olarak çok iyiydi, çizgi romanlarda da görece ünlü bir karakter olduğu için SHIELD’da görmek insanı mesut ediyordu; ama tutup da kendi dizisini izlemek SHIELD’dan ne derece farklı bir tecrübe sunardı diye düşününce cevap bulamadığımızı fark ettik. O yüzden içten içte “hms, Deathlok” demeye başlamıştık ki, Deadline kara haberi patlattı. Evrene Deathlok dizisi adına pozitif enerji vermek için çok geç kalmışız meğerse.

hwy087v5vmh3wvakw1ew

Durum hâlâ resmi değil, ama anlaşılan ABC kardeş dizinin konusunu belirlemiş gibi duruyor. Dizi Adrianne Palicki’nin oynadığı Bobbi “Mockingbird” Morse ile, Nick Blood’un canlandırdığı Lance Hunter’ı konu alacak. Dizinin şu anki gidişatında bu iki karakter bırakın aynı diziyi, aynı odayı paylaşacak bir vaziyette değiller o yüzden geçen seferki haberde “sezon ilerledikçe kardeş dizi için ortam oluşacak” dedikodusu buna işaret ediyor olsa gerek. Peki o zaman ahiret suali buraya gelmelidir: Bu fikir ilginç mi?

Açık konuşayım, bana zerre ilginç gelmiyor. ABC’nin işin içinden bir “Mr. & Mrs. Smith” kafası çıkarmaya çalıştığı çok aşikar. Allah’ı var, Hunter gerçekten de çok eğlenceli bir karakter, Bobbi Adrianne Palicki’nin karizması sayesinde yer yer çok etkileyici olabiliyor. Ama ikisi de ufak dozlarda parlıyorlar. Tümden onların üzerine kurulmuş bir diziyi kaldıracak kadar merak uyandırıcı yanları yok. İşin Deathlok kısmı biraz şaka elbette, ama bana ABC bu kardeş dizi için bulabileceği en kötü konu mankenlerini özenle seçmiş gibi geliyor. Yemin ediyorum, “Fitz ve Simmons Bilim Öğretiyor” tipi bir dizi dahi daha ilgi çekici geliyor kulağıma… Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

23 Yorum

 1. kesinlikle katılıyorum.

  ” “Fitz ve Simmons Bilim Öğretiyor” tipi bir dizi dahi daha ilgi çekici… “

 2. Güçlü Yiğit Başar Cevap ver

  Bence Angel da iyi bir fikir gibi durmuyordu. Burada belirleyici olan atmosfer ve senaryo olacak gibi. Kötü fikir değil.

 3. Marvel’in TV dünyasında yapacağı ilk hata olacağını düşünüyorum. Zaten biri dönem biri günümüz dizisi olmak üzere iki ajan dizisi var Marvel’in 3.ye gerek olduğunu düşünmüyorum açıkcası. Ama yinede bekleyip görüceğiz belli olmaz bakarsın güzel bir şeyler çıkar ortaya.

 4. Shadow in the Dark Cevap ver

  Daha ortada kesin birşey açıklanmadığı için ümidi kesmemek lazım.Sonuçta Marvel bir sonraki hamlesini uzun zaman boyunca planlayıp atar.Biz Marvel hayranlarına bile sığ gelen bir senaryo temasının onlarda farkındadırlar.Diğer yandan dizi reytingler açısından hala kendini sağlama almış değil, bir de sevilen karakteri başka bir diziye paslarsa maddi zarara da neden olabilir.
  Benim düşüncem eğer bu ikili ile olacaksa Agent Carter tarzı sezon arası 8 bölümlük bir mini-serie olabilir.
  Yoksa Arrow, The Flash ile düştüğü hata olan odak noktasının kaymasının aynısını Marvel da yaşayabilir.
  Ben hala pozitif yaklaşmaya çalışıyorum.Marvel yapıyorsa güvendiği birşey vardır.Bekliyoruz…

 5. Agent of Shield’ın odağı kaydı zaten. Inhumans dizisi yaptılar bildiğin. Aslında Shield’ı iç savaş ile ilgilendirmeye başlayıp, Skye’lı bir Quake ya da Inhumans konulu bir dizi yapsalar çok güzel olur bence. Inhumansların geçmişini Inhumans filminde vereceklerdir Attillan’ı falan ama Dünya’da yaşayan inhumans ırkıyla ilgili bir dizi yapmaları iyi olur bence.

  O yüzden Inhumans dizis isterük!

  • Ya bence 2. bir diziye gerek yok. Yani şahsi fikrime göre Inhumans konusunu bu sezon sonunda veya önümüzdeki sezonda bitirecekler. Çünkü filme daha yıllar var. Yan bir dizi ile ilgili güzel olabilecek 3 konu var.İlki bir “REAL S.H.I.E.L.D.” dizisi ama o da nereye kadar tutar, ne kadar devam ettirebilirler bu konuyu ? İkinci fikir Deathlok ama o da birinci fikir ile aynı soru var. Üçüncüsü ise Fitz ve Simmons bilim öğretiyor.

 6. İnhumans dizisi güzel olurdu aslında ama Skye’ın Shieldla bağı İnhumanlar kadar önemli ve derin Skye ı Coulson ‘dan ayırmak hoş olmaz

  • Ben Ant-Man de çıktıktan sonra Daredevil’li Agent Carter’lı MCU’nun en iyi işleri listesi bekliyorum. Bu isteğimi de şuraya iliştireyim 🙂

 7. Ben hâlâ Avengers Initiative olacak diyorum ya. Umudum var, inanıyorum. (Biraz da inat ediyorum.)

 8. Agent of shielda sonradan katılmasına rağmen en sevidiğim karakterlerin başında geliyor mockingbird,bence diziside güzel olur.Mockingbird rolündeki Adrianne Palicki ise boyuyla posuyla, fiziğiyle, güzelliğiyle harika,aslında gönlümde onun black widow oynaması bile var,çünkü fiziği tam süperkahraman hatun fiziği bayada uzun!Ayrı bir diziside yapılırsa Hawkeyede kesin katılır,dizi daha da güzelleşir.Ayrıca agents of shieldda Hawkeye 4 bölüm gözükecekmiş,bir de üstüne mockingbirdle ayrı diziside gelirse daha ne isterim.

 9. Ya açıkçası Mockingbird karakteri de önemli bu evren için. Hunter’ı da zamanla Hawkeye yapıp, bizim Hawkeye’ı da Ronin’e falan dönüştürecekler gibi bir hissiyat var içimde. Bunu niye söylediğimi anlamışsınızdır, bu dizi çok daha iyi şeylere hizmet edebilir, tek sakınca dizinin 22 bölüme yayılması ki bence 8 bölüm falan koysalar yeterli bu konsepte, o zaman gideri de olur.

 10. Ben şunu düşünüyorum marvel ni ton film çekecek tamam captain America winter soldier shield la iç içe olduğu için çok rahat bağladılar ama her filmle de shield bağlanmaz… mesela mockingbird wakandada göreve gidecek ama shield inhumans takılacak agent Carter da belki mistik olaylara dalacak 3 farklı dizi böylece dönüşümlü olarak filmler için zemin hazırlayacak. Mockingbird doğru seçim mi? İnanılmaz esprilerin dönebilecek bi ilişki olduğu için evet. Guardians of the galaxy nin bu kadar tutacağını kim bilirdi mesela?

 11. Savaş Koparal Dündar Cevap ver

  İzlendi mi bilmiyorum ama benim için bu crossoverların atası Stargate, Stargate:Atlantis ve Stargate:Universe’tür. Toplamda 18 sezona ulaşan ve bir elin parmaklarını rahatlıkla geçen sayıda filmi bulnan bu dizi bilim kurgu dünyasının en uzun süreli dizisi unvanına sahip olup, hakkettiği değeri bul(a)madığını söylemek istemekteyim. Bu güne kadar yazılmış herhangi bir yorumum olmamasına karşın bu duygularımı bir yerde söyleme gereği hissettim. Yiğitcan Bey izlemediyseniz lütfen izleyin ve bir inceleme yazısı yazın. Pişman olmayacaksınız. Bu arada yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum. İyi çalışmalar dilerim.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.