Ne yalan söyleyeyim, Agent Carter o kadar iyi gidiyor ki uzun süredir Agents of SHIELD’ın bir noktada geri gelmesi gerektiğini unutmuştum. Hem de o muhteşem, akıllara durgunluk veren, insanı kendinden geçiren sezon ortası finaline rağmen. O finalde ki Marvel ilk defa MCU’ya Inhumans konseptini sokmuş; dizi birden çok sert bir viraj almış ve gizliden gizliye bir buçuk yıldır tekil bir süper kahramanın orijin hikayesini anlattığını ortaya çıkarmıştı.

Ama işte Agent Carter o kadar iyi ki, SHIELD neydi, Skye kimdi, Inhuman’lara ne oluyordu, Tripp mi ölmüştü Mack mi sorularını soracak konuma geldim. Utanmasam “ya şu konuşamayan bir çocuk vardı neydi onun adı?” falan diyeceğim, Simmons’ı Hermione falan zannedeceğim yani. O yüzden de Marvel’ın hata yaptığını düşünüyordum ciddi anlamda. Araya Agent Carter kadar iyi bir dizi koymamalılardı, şimdi nasıl toparlayacaklardı SHIELD’e olan gazı?

Böyle toparlama niyetindelermiş. Marvel dün gece Agents of SHIELD’ın sezon ortası galası için şu fragmanı yükledi YouTube kanalına. Fragmanın ismi yok, ama dilerseniz biz kendisine şöyle seslenelim: Quake geliyor. Fragman sadece 30 saniye, ama o 30 saniye içerisinde hiç şakasının olmayacağını gösteriyor. Zira bugüne kadar Skye olarak bildiğimiz, bundan sonra ise arkadaşlarının kendisine “Quake” diyeceği sevgili baş karakterimiz, MCU tarihine ilk defa “Inhuman” kelimesinin zikredilmesine vesile oluyor.

Tabii daha önce Jed Whedon ve Maurissa Tancharoen röportajlarda bangır bangır Inhumans dedikleri için çok büyük bir şey değil ama insan yine de bir ürperiyor o Inhuman deyince. Zira daha önce de söylemiştik, biz bu Inhuman meselesinin çok kilit bir yerden Age of Ultron’a bağlanacağını düşünüyoruz. E o Age of Ultron dediğimiz nane de bu Mayıs ayında geliyor neticesinde… Agents of SHIELD, önümüzdeki hafta sezon ortası galasını yapıp kaldığı yerden devam edecek. Unutanlara da hatırlatalım, Agent Carter da bu gece sezon finalini yapacak. Buyurun, fragman karşınızda!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

7 Yorum

 1. Açıkçası isteyen Quake diyebilir; ama benim için her zaman Skye olarak kalacaktır. Şu geçen 1,5 sezonluk S.H.I.E.L.D. sürecinde kalbimizde ne olacağı ile değil, ne olduğu ile gerçekten çok iyi bir yer elde etti Chloe Bennet.

 2. quake nedir bana biris açıklasın süper kahraman mı oluyor skye özellikleri nedir? bide birisi inhumans olayını açıklasın bana marvelin herşeyini izledim ama ajan shield sarmadı beni 1.sezon 9.bölümde bıraktım

  • İnhumanlar binlerce yıl önce kree’ ler tarafından deney yapılan insanlar. Bu deneyler sonucu her birinin değişik güçleri oluyor. Atillan diye gizli bir şehirde yaşıyorlar. Ama çizgi romanlarda quake inhuman değil. Mcu da biraz değiştirmişler.
   Quake e gelince gerçek adı Daisy Johnson. Çizgi romanlarda Nick Fury ekibinden. Fury shielden ayrılıp yer altına inince secret warriors diye bir takım kuruyor. Daisy de bu takımın lideri. Bu takım daha çok shield, hydra ve leviathan üçlü savaşında savaşıyorlar. Nick Fury hydra ile leviathanı yenince tamamen gözlerden uzaklaşıyor. Daisy shieldi yeniden kuruyor ve 19 yaşında shield directoru oluyor.

   • Hemen küçük bir ekleme. kendisi ilk olarak Nick Fury’s Secret War’da (Gerekli Şeyler etiketiyle Türkçe’ye de çevirildi. Süper bir öyküdür ve Civil War’a, Secret Invasion’a falan giden yolun başlangıcıdır.) karşılaştık. O zamanlar Angelina Jolie’ye benziyodu.

    Daha fazla detay için wikipedia ve Marvel’in sayfaları.. 🙂

 3. Umarım karakterinde değişiklik yaratırlar . Agents of S.H.I.E.L.D.’i 15. bölümden itibaren sevmeye başladım , Hydra konseptiyle Ward’ı da oldukça sevdirdiler diğer karakterleri zaten seviyordum , şu an bir sıkıntı yok ama Skye’a gerçekten oldum olası katlanamıyorum . Çok klişe , çok sıradan ve uyuz bir karakter , Quake karakterini de çizgi romanlardan severim yani bu sezon karakterde değişiklik yapmazlarsa , baş karakter olduğunu düşünecek olursak , seyir zevkini çok düşürücek …

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.