Daha önceden problem olduğu için söylemek gerek: Az sonra yazacağımız her şey, Geekyapar’ın müneccim dışkısı yemişliğinden ileri gelen teorileridir. İçeriden aldığımız bir bilgi yoktur, alınan bir duyuma dayanmamaktadır, açıklanan bir şey değildir. Sadece var olan bölümlerin, elimize verdiği bilgilerden yola çıkarak, Marvel’ın sonlara doğru açılan dizisinin sezon finali ve ikinci sezonu ile ilgili ürettiğimiz fikirlerdir. Daha evvel How I Met Your Mother’ın sonu konusunda da haklı çıkmıştık, Oscar tahminlerimiz dahi %80’in üzerinde tutmuştu, Cap 3 ve MCU ile ilgili tahminlerimize de güveniyoruz. O yüzden, bu yazıyı okuyup, iç rahatlığıyla arkadaşlarınıza “Agents of SHIELD’da şu olacak!” diyebilir, haklı çıkınca da gururunu bittabi yaşayabilirsiniz.

Buyurun efendim!

 

1. Man-Thing

Man-Thing

Geçen bölüm, Agents of SHIELD S01E20, “Nothing Personal”da, Cobie Smulders’ın canlandırdığı Maria Hill reyiz, diziyi ziyarete geldi bildiğiniz gibi. Bölümün hemen başında, telefonla birilerine konuşuyor ve SHIELD hakkında meclise ifade vermenin ne kadar gergin bir şey olduğunu anlatıyordu. Telefonda konuştuğu, Stark Industries’den yeni patronu Pepper Potts. Ona verdiği örnekse, Hydra’nın geçenlerde yağmalayıp, tüm süper-naturel insan ve yaratıkları saldığı Fridge’den çıkan bir şeyle ilgili: Man-Thing.

Fridge dediğimiz yerden, bugüne kadar iki süper-kötünün çıktığını gördük. Birincisi, The Only Light in the Darkness bölümünde Coulson’ın çellocusuna musallat olan Blackout, ikincisi ise bir önceki bölümde net bir şekilde ismi geçen John Horton, nam-ı değer Griffin. Fakat Man-Thing bunların hepsinden çok farklı. Daha önce sinemaya bir iki kere aktarılması denenmiş olan Man-Thing, Marvel’ın uzun soluklu kahramanlarından biri. Çok ilginç ve detaylı bir hikayesi de var. Kuşkusuz yapı itibariyle sinemaya uygun değil, fakat korku hissedenleri dokunuşuyla yakabilen bir kahraman, açıkçası birkaç bölümlüğüne sağlam bir dizi kötüsü olabilir.

Fridge açıldıktan sonra ilk yaptıkları Blackout’u diziye sokmak olduğu için, kuvvetle muhtemel bundan sonra Marvel’ın C-sınıfı süper kötülerini ara ara bölümlerde göstereceklerdir. Fakat Man-Thing bundan fazlası olmaya aday. Biz gelecek sezonun en az bir dört-beş bölümünü kaplar diye düşünüyoruz.

 

2. Ward Sezon Finalinde Hakk’ın Rahmetine Kavuşacak

Ward

Sezon finali, “End of the Beginning”‘e sadece bir bölüm kaldı ve o bölüm de Ward’ın geçmişini irdeleyecek. Ward’ın Hydra olduğunun ortaya çıkması dizinin yaptığı belki de en akıllıca hamlelerden biriydi. Başından beri en çok eleştirilen iki karakter – Skye ve Ward – böylelikle can bulmuş oldu. Ward’ın psikopat, yer yer dengesiz hâlini gördük ve Skye kendisini sevdiğini söylediği adamın (şimdi lafı dolandırmayalım) bir Nazi subayı olduğunu öğrenip, bununla mücadele ederken izlemesi keyifli bir karakter oldu.

Fakat Ward’ın kötülüğü tabii ki uzun sürmeyecek. İlk teori Ward’ın bir çeşit üçlü ajan modunda olduğu ve sezon sonunda iyi tarafa geri döneceği yolundaydı. Bu teori, Ward’ın Hydra’lığını belli ettiği ilk andan beri öldürdüğü SHIELD ajanları sağ olsun, artık imkansız. Ama dizi yine de Ward’ı ikinci sezonun ana kötüsü olarak düşünmüyor belli ki. En azından Deathlok’un Ward’ı harcaması, buna delalet gibi gözüküyordu. O yüzden, bizce tek bir çıkış yolu kalıyor: Ward’ın sezon finalinde -belki de trajik bir kahramanlık eşliğinde, kendini son dakikada affettirerek- ölmesi.

Şimdi Allah için, öldürmeyeceklerse sezon finalinden bir önceki bölümü neden kendisinin trajik geçmişine adasınlar? Önce Ward’a sempati duyacağız, sonra ölümüne üzüleceğiz.

 

3. Gelecek Sene, Avrupa?

Fury

Samuel L. Jackson’ın iyi ki ağzında bakla ıslanmıyor. Nick Fury’yi oynayan reyiz aktör, Agents of SHIELD’ın sezon finalinde sağlam bir rolü olacağını geçtiğimiz günlerde doğrulamıştı. Bu da bizi düşünmeye itti elbet. Neydi o rol? Nasıl bir şey olacaktı? Stark’ın kurduğu, bizim de Cap 2 sonrası Marvel evreni yazımızda tahmin ettiğimiz özel Avengers oluşumuna mı dahil olacaktı ekip? Hayır, öyle olmayacağını Coulson alenen beyan etti zaten.

Sorun şu, Nick Fury iyi bir adam değil. Bu artık net bir şekilde ortada. Fakat Coulson yine de ona hürmet edecektir, rozetinde çıkan koordinasyonlara koşarak gitmesi bunun kanıtı zaten. O yüzden, Fury muhtemelen bizim ekibe gelip, gelecek sezon yapacakları görevi verecektir. Bizim tahminimiz? Avrupa. Hydra’nın kalan üslerinin çoğunluğu orada. Hem Coulson ve ekibinin Avrupa’da, gizli bir şekilde Hydra avlaması, dizinin sığınabileceği ve yeterli heyecanı yaratabileceği bir çerçeve. Marvel filmlerine devamlı bağlı kalmak için Sif, Hill gibi konuk oyuncu getirmenin külfetine girişmeden, Hydra ve Fridge’den çıkmış C-sınıf süper kötü avlayarak manasal bağlanacak olması da bonusudur.

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.