4. Luke Cage, Iron Fist, Daredevil ve Jessica Jones Diziye Gelecek

Daredevil

Marvel’ın Netflix ile yaptığı anlaşmayı artık sağır sultan dahi duydu. Netflix, aynen House of Cards ve Orange is the New Black kafasında, hepsi birer anda yayınlanacak dört dizi sunacak Luke Cage, Iron Fist, Daredevil ve Jessica Jones. ABC Disney’nin olduğundan, Netflix de ayrı bir oluşum olduğundan aslında bu diziler arası oyuncu kayması ilk başta beklemiyorduk. Fakat Marvel’ın Netflix ile yaptığı anlaşma, açıklamalardan anladığımız kadarıyla kreatif kontrolü çoklukla onlara bırakıyor. Hatta öyle ki, Marvel-Netflix ilişkisi, sinemadaki Marvel-IMAX ilişkisi kadar bile demek mümkün, tabii biraz da mübalağa hakkı kullanarak.

O yüzden, bu diziler arasında yüksek seviyede etkileşim bekliyoruz. Hatta, yapımcı açıklamalarından kaptığımız ipuçları var. Belki dördü birden değil, ama bu dörtlüden en az bir ya da ikisinin orijin hikayesini Agents of SHIELD’da bekliyoruz. Bu mantıklı da bir hamle olur. Netflix’in yayınlayacağı diziler zaten bölüm sayısı olarak kısıtlı olacaklar, böylelikle çok derinlikli bir köken öyküsü anlatmaları da gerekmeyecektir. Eğer orijinleri Netflix’e saklanırsa dahi, Agents ve Netflix dizileri arasında geçişin olması ve bunun ikinci sezon olması, gözümüze yine çok muhtemel gözüküyor.

 

5. Triplett Ana Kadroya Katılacak, Hill Daha Sık Gözükecek

Maria Hill

Nothing Personal gösterdi ki, Agents of SHIELD’ın kadrosuna Hill çok yakışacak. Hikayesel olarak artık koptuğu bir garanti, ne de olsa Hill şu an resmen Stark Industries için çalışıyor ve daha evvel söylediğimiz gibi muhtemelen Stark’ın özel Avengers oluşumunun başını çekecek. Bu bize bir Civil War’a gidiş gibi geliyor, o ayrı, ama ne olursa olsun, bu oluşum illa ki Coulson ve onun -bize göre Fury’nin gayrıresmi emirleriyle Hydra avlayan- ekibi ile devamlı temasta olacak.

Ward’ın gidip, yerine aynı rolü çok daha sempatik ve ilginç Triplett’in geleceği de uzun zamandır belli bir şey zaten. Bizce artık How I Met Your Mother mecburiyeti kalkmış olan Cobie Smulders da daha sık gözükecek. Kuvvetle muhtemel, bu bölümde yaptığı gibi Coulson ve ekibini avlayan Talbot/Amerikan devleti ile aralarında bir köprü vazifesi görecek, ekibi birkaç zor durumdan kurtaracaktır. Bizim tahminimiz Triplett’in gelecek sene kadroya tam zamanlı katılması ve Maria Hill’in de en az altı-yedi bölümde gözükmesi yönünde. Triplett’ten %100, Maria Hill’den ise en az %80 eminiz.

 

6. Kree ve Guardians of the Galaxy

Kree

Marvel evreninin adı en sık geçen uzaylı ırklarından Kree’nin haklarının kimde olduğu uzun zamandır tartışılan bir mevzuydu. Fantastic Four’un haklarını elinde tutan Fox’un, Skrull ırkına sahip olduğu Avengers’ta Loki Chitauri’lerle gelince kanıtlanmıştı. Ama Kree’ler için mevzu tam bilinmiyordu. Ta ki Agents of SHIELD’da, Coulson kendisini ve Skye’ı hayata döndüren serumun bir uzaylı kanından yapıldığını ve o uzaylının da mavi olduğunu ortaya çıkarana kadar.

Gelecek sezon, kesinlikle bu mesele deşilecek ve bize sorarsanız, Agents of SHIELD yazarları aynı Hydra meselesine geçmek için Cap 2’yi bekledikleri gibi, Kree meselesini derinleştirmek için de Guardians of the Galaxy’yi bekliyorlar. GotG, Infinity Stones geyiği haricinde Marvel evreninden biraz uzağa konuşlandırılmış olacak gibi gözüküyor, ve Thor serisi dışında, ona en yakında da Agents of SHIELD duruyor. O Kree oraya nasıl geldi, kim aldı, kim üzerinde deneyler yaptı sorularının cevabının, direkt olmasa da, Guardians of the Galaxy’den çıkacağı kanaatindeyiz. Muhtemelen GotG asisti yapacak, Agents of SHIELD’da topu kaleye sürecektir. Zaten bütün sezon boyunca sorulan sorulara verilen cevapların hepsi, bizi bu noktaya getirdi. İkinci sezonda o Kree’nin önemli bir yer tutacağı, kesinden de öte bir kesinlikte.

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.