90’ların sonu ve 2000’lerin başında Ally McBeal çok büyük bir isimdi. Bütün insanlar Calista Flockhart’ın avukatlık ile çok ilgisi olmayan avukatlık dizisini izliyor ve Bon Jovi’nin nasıl bu dizide oynadığına akıl sır erdirmeye çalışıyordu. Fakat Calista Flockhart’ın kariyeri 2000’lerin ortalarından sonra çok yavan gitti, kendisinin en son filmi 2005 yılında çıktı, ondan sonra da dizilerde hep tek bölümlük rollerde kaldı, Ally McBeal hayatında Harrison Ford ile olan ilişkisi dışında yaptığı tek kayda değer şey olarak tarihe yazıldı ve başka hiç bir işi ile anılmadı ünlü aktris.

Bu artık değişir mi değişmez mi bilemiyoruz fakat şu an için gündeme gelmesi bile onun için büyük bir şey bence. Zira evet, Calista Flockhart başlıktan anlayacağınız üzere CBS’in Supergirl serisinde rol alacak. Tabii ben ilk okuduğum vakit “Oha Supergirl mü olacak” diye düşünmüştüm ama Flockhart’ın yaşı aklıma geldi. Zira ben kendisini son gördüğümde çocuktum ve o da epey gençti, şimdi ise kendisi 50 yaşında ve aşağı yukarı bizim Ally McBeal izlerkenki hâlimize yaşıt bir oğlu var. İnsan kendini yaşlı hissediyor değil mi?

calista-flockhart

Bu sebeple olacaktır ki kendisi Supergirl’de Cat Grant karakteri için seçilmiş. Cat Grant karakterini genel olarak DC evreninde Metropolisli bir dedikodu yazarı olarak tanıdık fakat dizide kendi şirketi CatCo’nun sahibi olarak karşımıza çıkacak. Supergirl’ün patronu olarak göreceğimiz Cat Grant, söylentilere göre epey Devil Wears Prada ayarında bir tip olarak düşünülmüş. Bence Calista Flockhart bu rol için biçilmiş kaftan. Özellikle Ally McBeal olarak geçirdiği yılları göz önünde bulundurursak bence televizyona dönüşü için muazzam bir rol olmuş bu.

Aynı adlı karakterini Mellisa Benoist’in canlandıracağı Supergirl, gelecek TV sezonunda CBS kanalında galasını yapacak. Arrow ve Flash’in de yapımcısı Greg Berlanti tarafından yaratılan dizide Mehcad Brooks Jimmy Olsen karakterini, Laura Benanti ise Kara’nın annesi Alura Zor-El karakterini canlandırıyor. Her ne kadar Arrow ve Flash ile Supergirl aynı prodüktor tarafından yapılsa ve CW gibi bir Warner Bros. kanalında yayınlansa da Berlanti üç dizinin aynı evrende geçeceğinin garanti olmadığını belirtmişti. Bakalım nasıl bir şeyle karşılaşacağız.

 

Yazar

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

2 Yorum

  1. smalville izlememiş biri olarak şunları söylemek isterim hazırda dizi evreninde yetişmiş bir superman’imiz var tom welling bence karaktere henry cavill gibi yakışıyor onu oynatsınlar gidip başka bir oyuncu koymaya gerek yok tabi benım bu yazdıklarım hayal işlerine ne gelirse onu yapıcaklar tom welling’in olduğu green arrow flash supergirl atom firestorm lu bir mini justicee league bölümü izlesek fena olmazdı seneye

  2. Güçlü Yiğit Başar Cevap ver

    Calista Flockhart 2006-2011 yılları arasında Brothers and Sisters dizisinde başrol oynadı ve ödüller kazandı.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.