Altered Carbon dizisinin ikinci sezonu neredeyse geldi çattı. İlk sezonunu bundan tam olarak iki yıl önce izlediğimiz dizinin yayınlanma dönemi yaklaştıkça heyecanımız artıyor. Sağolsun Netflix de bu heyecanımızı harlamak için üzerimize arka arkaya teaser, poster ve fragman atıyor. Biz de geekliğin şanındandır diyerek bu fragmanları yorumluyor ve küçük küçük coşuyoruz. Eh öyleyse daha fazla sözü uzatmıyor ve Altered Carbon’un ikinci sezonundan gelen son fragmanı beğeninize sunuyoruz.

Bir önceki yazımızda dizinin ikinci sezonunun ilk sezondan farklı bir havası olacağını söylemiştik. Artık küçük dedektiflik oyunları olmadan tamamen Takeshi Kovacs’ın geçmişini aramasına odaklanacağız demiştik. Fragman da bu dediklerimizi onaylar nitelikte. Kovacs’ın Quell’i arayışı onu Harlan’ın dünyasına geri getirmiş ve görünen o ki nihayetinde birbirlerine kavuşuyorlar. Tabi yaşadıkları dünyanın en büyük iki devrimcisi bu kadar kolay bir araya gelemeyecektir…

Fragmanın henüz başlarında Takeshi Kovacs’ın yeni bedeninin özelliklerini övdükleri sahne, bu sezon alışık olduğumuz aksiyonun birkaç tık ötesine taşınacağını açıklıyor adeta. Takeshi için özel üretilen, tamamen askeri amaç için kullanılan, üstün yenilenme gibi güçlere sahip olan bu beden olayı artık süper kahraman seviyesine çıkartacak gibi. Öte yandan silahları kendine Captain America’nın kalkanı gibi geri çekmesi artık resmen şov. Anthony’cim kalkan çalışmalarını biraz fazla mı abarttın acaba?

Öte yandan fragmanın benim için en dikkat çekici bölümleri bir taşın içerisine salınan ağaç kökleri ve daha sonra başlayan kabusumtrak sahneler. Poe’nun renkli kıyafetler ile bir şeyden kaçtığı sahne ile Quel’in bir yerde sıkıştığı sahnelerin hep bu olay ile bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Buna neden olacak tek şeyin ise yaşamların aktarıldığı ana Cloud’ların hacklenmesi olduğunu varsayıyorum. Ama şimdilik bir şey söylemek neredeyse imkansız tabi. Çıkarsa dediydi dersiniz.

Ve son olarak, fragmanın bombası: Will Yun Lee. Takeshi’nin orijinal bedeni olarak tanıdığımız aktör bu sezon basit flashback sezonlarında değil kanlı canlı haliyle ikinci sezonumuzda olacak gibi gözüküyor. Bu belki bütün sezon belki de bir bölüm sürecek. Ama kesin olan bir şey var ki Takeshi bir noktada eski bedenine karşı bir savaş vermek zorunda kalacak.

Eh tabi fragmanın yine en güzel yanı pompalısıyla, jest ve mimikleriyle, tepkileriyle biricik Poe‘muz. Ben sırf onun için bile izlerim ikinci sezonu. Sizde durumlar ne? Heyecanlı mısınız Altered Carbon’un ikinci sezonu için?

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.