Neil Gaiman‘ın epey takdir ve tebrik toplayan fantastik romanı American Gods, bu sene içerisinde STARZ tarafından bir diziye çevrilmişti bildiğiniz üzere. Dizi tutup da Game of Thrones’u yakasından silkelememişti, ancak yine de etkileyiciydi, kendisine de etkili bir kitle edinmişti. STARZ da bunu fark edip ilk bölüm yayınlanır yayınlanmaz ikinci sezon için yeşil ışığı yakıvermişti zaten. Biz bu ikinci sezonu heves ve hasretle beklemekteydik ki… Bugün kara bir haber geldi.

Dizinin patronları Bryan Fuller ve Michael Green‘in diziden ayrıldıkları açıklandı. İlk anından beri projenin liderliğini yürüten ikilinin ayrılıkları dedikodu veyahut da duyum seviyesinde değil, Deadline‘ın haberine göre bugün bu havadis oyuncu kadrosuna iletildi. Sebep? Bütçe. Denilene göre ilk sezondaki bütçesi neredeyse Game of Thrones seviyesine gelmiş olan dizi için STARZ kemer sıkmaya gitme niyetindeydi. Fuller ve Green ise halihazırda bölüm başı 10 milyon civarı olduğu iddia edilen rakamların azalmasını bırakın, artmasını istiyordu.

laura-moon-american-gods

Anladığımız kadarıyla dizinin ikinci sezonu için gerekli metinlerin yarısı halihazırda yazılmış durumdayken Fuller ve Green bu şekilde ilerleyemeyeceklerini anlayıp projeyi terk ettiler. Bu da STARZ da acil bir dizi patronu bulma ihtiyacı yarattı elbette. Kitabın yazarı Neil Gaiman’ın adı kısa bir süre kulislerde konuşulsa da İngiliz yazar Twitter üzerinden Good Omens projesine odaklandığını ve bu görevi üstlenemeyeceğini doğrulayınca, yarıştan çıkmış oldu. Şimdi kanal Fuller ve Green’in yerini dolduracak, mevcut kadro ve ekibi üzmeyecek, hayranların da beklentilerini karşılayabilecek bir başyazar arayışında.

Elbette dizinin orijinal vizyonunu ortaya koyanların ayrılması can sıkıcı bir durum; ancak her zaman da kötü sonuçlara yol açmayabiliyor. Malum, Daredevil iki sezonda toplam üç farklı başyazarla çalıştı, hatta ilk sezonu için yaşanan mesele American Gods’ın hikayesine de epey benzerdi. Orada ortaya çıkan netice hiç de fena değildi, o yüzden şimdiden ümitsizliğe kapılmanın bir anlamı yok. Ancak yeni ismi de temkinle beklemek lazım. Güzel bir tercih yaparlarsa, keyifle izleriz. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.