Bundan tam iki yıl önce Netflix, animasyon severlere müjde verircesine Love, Death & Robots dizisini tanıtmıştı. Biz de her biri birbirinden güzel bölümlere sahip bu diziyi çok kısa bir sürede bitirip, kendimizi boşlukta bulmuştuk. Farklı animasyon türleri ile anlatılan farklı hikâyelerden oluşan dizinin tadı damağımızda kalmıştı. Bir sonraki sezonunun ne zaman geleceğini de bilmediğimiz için birçoğumuz, “Bu da böyle güzel bir anıydı” diyerek diziyi hafızalarımızın bir köşesine kaldırmıştık. Ta ki bugüne kadar! Bugün Love, Death & Robots dizisinin hem ikinci hem de üçüncü sezonu tek bir fragmanla duyuruldu!

Aranızda hiç Love, Death & Robots’ı bilmeyen, daha önce hiç rast gelmemiş insanlar olabilir. Sonuçta dizimiz, kesinlikle Netflix’in en bilinen işlerinden bir tanesi değil. 2019 yılında Tim Miller ve David Fincher’ın animasyon yapımlarına olan ilan-ı aşkı olarak başlayan dizi; içerisinde Zootropolis’in mutfağındaki isimlerden tutun Spider-Man: Into the Spider-Verse’ü yapan ekibe kadar birbirinden yetenekli animatörlerin, ses sanatçılarının, yönetmenlerin olduğu, her damağa hizmet eden bir tattı. Diziyi, vizyonu birbirinden farklı olan insanların yapması bir yana, her bölüm farklı hikâyelerden oluşması benim açımdan diziyi daha eğlenceli hale getiriyordu.

Tam olarak bu noktada Love, Death & Robots’ın ilk sezonu ne kadar iyi diye soracak olursanız herkesin size verecek farklı bir cevabı vardır. Kimileri diziyi öve öve bitiremezken, kimileri için dizi vasat olmaktan öteye gidemiyor. Fakat bana soracak olursanız Love, Death & Robots; içerisinde gerçekten harika işlerin olduğu, izlemesi oldukça keyifli, ortalamanın üstünde bir yapım. Özellikle Sonnie’s Edge, Beyond the Aquila Rift ve tabii ki Zima Blue gibi bölümleri sayesinde, bir sonraki sezonları sabırsızlıkla beklediğim bir dizi olmuştu Love, Death & Robots.

Dizinin ikinci sezonu için gösterilen fragmanda ise tıpkı ilk sezonda olduğu gibi birbirinden oldukça farklı animasyon teknikleriyle yaratılmış birçok görüntü görüyoruz. Şimdilik bu görüntüleri kafamızda birleştirip, anlamlı bir şey çıkartmamız çok zor. Fakat yine robotların, balinaların, canavarların, silahların ve şiddetin yüksek dozda olduğu, tıpkı ilk sezon gibi izlerken eğleneceğimiz bir sezonun bizi beklediğini söyleyebiliriz. Eh bu da bize yeter bence, öyle değil mi?

Love, Death & Robot’un ikinci sezonunun 21 Mayıs’ta geleceğini duyuran Netflix, ayrıca üçüncü sezon için de çok fazla beklemeyeceğimizin müjdesini verdi ve 2022 tarihini beklememizi söyledi. Biz de sabırsızlıkla beklemeye başladık. Sizde durumlar nedir?

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.