Geçtiğimiz günlerde Love, Death & Robot dizisinin üçüncü sezonunun ne zaman geleceğini açıklayan küçük bir video yayınlanmıştı ve biz bu video hakkında yazmıştık da yazmıştık. Fakat bahsettiğimiz bu küçük videoda üçüncü sezona dair herhangi bir görüntü yer almıyordu. Dün ise sonunda beklediğimiz asıl video geldi ve Love, Death & Robots’un üçüncü sezonundan neler izleyeceğimize dair bir fikir edindik. Her zamanki gibi önce sizi Love, Death & Robot’un üçüncü sezonundan gelen fragmana alalım, daha sonra sezon hakkında konuşmaya başlayalım.

Fragmanda gösterilen şeylere geçmeden önce fragmanın kurgusuyla ilgili birkaç şey söylemek istiyorum zira bana göre Love, Death & Robots’un üçüncü sezon fragmanının çok büyük bir günahı var. Daha önceki sezon fragmanlarında, bölümler her ne kadar animasyon tasarımlarıyla gece ve gündüz gibi birbirinden ayrılsa da bu sezon nedense tüm animasyonları, bölüm isimleriyle birbirinden ayırmaya karar vermişler. Açıkçası bölümlere karşı kafamızda daha şimdiden iyi ya da kötü fikirler belirten bu tercihi hiç beğenmedim. Yani örneğin “Kötü Seyir” adındaki gemi seyahati bölümünü bütün olarak görmesek, tüm fragmanda aralara serpiştirilmiş kısa kısa anlarını görsek, burada size “Bu sezon gemide geçen bir bölüm olabilir öte yandan tıpkı geçen sezon olduğu gibi bir lovecraftvari bir hikâye izleyebiliriz” şeklinde teoriler kurardım fakat şimdi bunların hiçbir önemi yok. Zira tüm bölümler ve konuları apaçık ortada.

Açıkçası şimdilik gösterilen bölümler arasında en çok “Makinenin Nabzı”, “Sürü” ve “Jibaro” bölümleri ilgimi çekti. Öte yandan “Kötü Seyir”, “Tonozlu Salonda Gömülü” bölümleri de umut verdi. Fakat diğer bölümler bana yine ilk sezondaki doldurma bölümleri hatırlattı. Bunlardan bir iki güzel bölüm izlersem öpüp başıma koyarım. Öte yandan ilk sezonda gördüğümüz üç robotun, bu sezonda da yer alması Love, Death & Robot’un, artık bir antoloji olmaktan sıyrılıp devam eden bir dizi formatına mı dönüştüğünü düşündürtmedi değil. Eğer böyle olacaksa biraz üzülürüm zira. Ayrıca çok sevdiğim Zima Blue ve Ice bölümlerinin yapan animasyon ekibinin çizgilerini, bu sezon göremeyince biraz hayal kırıklığına uğradım. Her sezon bir bölümlerini izlemek güzeldi.

20 Mayıs‘ta Netflix’de yayınlanacak Love, Death & Robots’un üçüncü sezonu bize toplamda dokuz bölüm sunacak. Aslında bölüm sayısının azlığından da yakınmak istiyordum fakat bu yazıda çok fazla şeyden şikâyet ettim, o yüzden susuyorum. Siz nasıl buldunuz fragmanı, asıl orası önemli. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.