Daredevil ile ilgili oyunculuk öveceksek, bir şekilde eşimizi dostumuzu arayıp akşam eve gelmeyeceğimizi haber vermemiz gerekiyor. Steven DeKnight ve Drew Goddard’ın dizisi, Jeph Loeb’un önderliğinde öyle bir sağlam kadro oluşturmuştu ki kendine; hakikaten başrolünden bir bölüm korkarken gözüken mafya tetikçisine kadar herkes temiz bir alkışı hak ediyordu.

rosario-dawson-daredevil-poster (1)

Bu noktada ek bir parantezi de şüphesiz dizinin gizli yıldızlarından birine teslim etmek lazım. Vincent D’Onofrio’yu ve kısmen True Blood’dan gelen bir namı olan Deborah Woll’u saymazsak; açık ara kadronun en yıldızı parlak ismi olan Rosario Dawson’ın oynadığı Claire Temple, nam-ı diğer Night Nurse. Evet, kendisi çok az bölüm gözüktü, ama o az bölümde de öz iş çıkarttı be arkadaş! Hani bazı karakterler vardır, ekrana tekrar geldiklerinde istemsizce bir rahatlarsınız. Night Nurse öyle bir şeydi işte…

O yüzden, kendisiyle ilgili hayırlı haberi alınca bir rahatladık. Amerikalı aktrisin Daredevil’ın geçen haftalarda duyurulan ikinci sezonunda rol alacağı duyuruldu, üstelik iyi haber de bununla kalmadı. Deadline’ın haberine göre Rosario Dawson Marvel ile Sam Jackson’ın sinema için yaptığı anlaşmanın bir benzerine imza attı. Daredevil’ın 2. Sezonu yanı sıra, aynı zamanda Marvel’ın diğer tüm Netflix dizilerinde de boy gösterebilecek.

rosario-dawson-4958

Bu da Dawson’ın karakteri Claire Temple için söylenen teorilerin doğruluğunu ispatlıyor. Muhtemelen Dawson Marvel’ın Netflix evrenindeki Phil Coulson’ı olacak ve bu dizileri birbirine bağlayan ip görevi görecek. Aynı Coulson’ın ilk Iron Man’de bahsini ettiği organizasyonun yavaş yavaş devasa bir SHIELD’a evrilmesi gibi, muhtemelen Temple da hemşirelikten çizgi romanlardaki ilham kaynakları gibi profesyonel bir “kahraman doktoru” kıvamına gelecek. Luke Cage ile aralarında bir şey olup olmayacağı ise senaristlerin takdirine kalmış, malum, ortada bir Jessica Jones gerçeği de var! Bakalım, göreceğiz!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.