Öhöm… Çok dev affınızı dileyerek giriyorum sohbete, ben böyle bir şeyin varlığından zerre haberdar değildim. Gerçekten, ne ara başımı çevirdim de bunu kaçırdım bilmiyorum; zira haberin hiçbir tarafı ıskalanacak boyutta değil. Yani allasen, şu an dünyanın en büyük dizilerinden ve kültürel fenomenlerinden biri olan Arrow / Flash evrenine, yeni bir kardeş gelmesi nasıl ıskalanır? Bunu nasıl daha önce konuşmamış olabiliriz buralarda? Çok mu radarın altından uçtu, yoksa biz mi sendeledik?

vixen-promo-art-117570

Ben bu konudaki taramalarımı başka bir güne erteleyeyim, gelin bu dizi neymiş, onu konuşalım. Dizimizin adı Vixen. Gerry Conway ve Bob Oksner tarafından yaratılmış aynı adlı DC Comics karakterini kon alıyor. Karakter DC’nin vitrin ekibinin bir parçası değil, fakat New 52 bünyesinde Justice League International ve ana kadro Justice League’de bulunmuşluğu var. Vixen çok ilginç bir güç setine sahip. Kendisi Dünya’nın “morfogenetik” aurasıyla temasa geçip, dünya üzerinde yaşamış herhangi bir hayvanın güçlerini elde edebiliyor. Muhtemelen bu güç setinin böylesine acayip olmasından dolayı da, kendisi DC TV evrenine taşınırken, işin animasyon olması tercih edilmiş.

İşte kilit cümle de bu, DCTVU’nun yaratıcılarından Marc Guggenheim’ın bizzat başında duracağı dizi, Arrow ve Flash ile aynı kanalda yayınlanacak olmasına rağmen tamamen animasyondan ibaret olacak. Hem Stephen Amell (Green Arrow), hem de Grant Gustin (Flash) dizide konuk seslendirmeci olarak boy gösterecekler. Ve dizinin kendisi, 2015 sonbaharında, altı bölümlük bir mini dizi olarak internetten yayınlanacak.

megalyn_echikunwoke_10_2_2012

Peki ta Ocak 2015’te duyurulmuş bu mini diziyi şu an haber yapmamızın sebebi nedir? Guggenheim en sonunda başrolünü bulmuşa benziyor. CW’nın en son süper kahraman işinin merkezinde, CSI: Miami ve The 4400’den tanıyor olabileceğiniz Megalyn Echikunwoke duracak. Kendisinin sırtında baya büyük bir yük var. Zira Guggenheim’ın dediğine göre, eğer mini dizi tutarsa, canlı bir versiyonunun çekilmesi için düğmeye basılabilir. Echikunwoke’nin seçimi, bu anlamda da mantıklı, zira kendisi fiziksel olarak da Vixen’ı andırıyor.

Bakalım, ben şahsen CW işlerinden zerre haz almasam da “DC Animasyonu” deyince akan suları bir durduruyorum. O yüzden de doğaüstü derecede heyecanlandım an itibariyle bu işe. Özellikle de Vixen’ın güçleri, animasyona çok yakışacakmış gibime geliyor. Peki sizin görüşleriniz ne?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.