Dün nasıl bir gece geçirdiğinizi bilemiyorum ve iyi bir gece geçirdiğinizi umut ediyorum. Fakat bazı dizi yapımcıları ve oyuncuları için dün gece tam bir kâbustu diyebilirim. Netflix’in Space Force’u iptal etmesiyle başlayan iptal haberlerinin ardından tüm dizi yapımcıları telefonlarını kapatmaya, kapılarını kitlemeye ve kendi dizilerinin iptal edilmemesi için dua etmeye başladı. Fakat CW’nun iki dizisi, bu zincirleme iptal haberlerinden yakasını kurtaramadı. Legends of Tomorrow ve Batwoman resmi olarak iptal edildi.

Açıkçası bu iki habere de üzülmüş gibi yapamayacağım. Zamanında Arrow ve Flash’ı izlemiş ve izlediklerimden de nispeten bir yere kadar keyif almış biri olarak CW’nun Arrowverse adlı girişimi, hiç ilgimi çekmedi. Flash ve Arrow’un en popüler olduğu zamanlarda ortaya çıkan ve bu iki dizinin popülerliğinden oldukça faydalanan Legends of Tomorrow, bir türlü beni içine çekemedi. Fakat öyle veya böyle dizi, kendisine oldukça sadık bir kitle edindi ve yedi sezon boyunca devam etti. Dün gece ise CW’nun, Legends of Tomorrow’un sekizinci sezonuna onay vermediği açıklandı ve böylece dizi ekranlara veda etti.

Legends of Tomorrow’un yedi sezonun ardından iptal edilmesi bir yana dursun, yayınlanmaya başladığı ilk günden itibaren bir türlü başından bela eksik olmayan Batwoman da iptal edilen diziler kervanına katıldı. Hatırlayacak olursanız ilk sezonun ardından başrol oyuncusu Ruby Rose’un açıklamalarını gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu açıklamalar karşısında adeta üç maymunu oynayan CW ise Batwoman için yeni bir oyuncu seçerek diziyi devam ettirdi. Fakat en başından beri sağlam bir izleyici kitlesine ulaşmadığını düşündüğüm Batwoman dizisi, elli bir bölümün ardından rafa kaldırıldı.

Her iki dizinin de izleyicisi olmadığım için bu haberlere üzülemiyorum. CW’nun son zamanlarda yaptığı işlerin kalitesini de göz önüne alırsak belki de daha kötüye gitmeden önce iptal edilmesi daha hayırlı bile olabilir. Siz ne diyorsunuz sevgili geekler bu iptal haberlerine? Legends of Tomorrow ve Batwoman’ın iptal edilmesi sizi üzdü mü yoksa siz de benim gibi “hayırlısı olmuş” diyenlerden misiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.