Tamam, kabul ediyoruz; geek camiasına hitap eden bir TV dizisi ya da film serisi yapmanın muhtemelen en keyifli yanı muğlak muğlak konuşup milletin delirmesini izlemek olmalı. Yani o kadar çalışmışsın, çabalamışsın, bir yaratıcı pozisyonuna gelmişsin ama baya ülser olmuşsun yani çalışmaktan. E mükafatlarından bir tanesi de bu olsa gerek. Ama arkadaşım, bunun bir yolu var yordamı var. Böylesine kafalarla da oynanmaz ki?
Arrow 1

Kimden söz ediyorum? Marc Guggenheim elbette. Arrow, Flash ve peşinden gelen/gelecek zilyarlarca dizinin yaratıcısı olan Guggenheim, bir süredir bizim naif zihinlerimizle bir “Green Lantern” oyunu oynuyor. Önce diziye Ferris Aircraft ile ilgili şeyler yerleştirdi. Sonra bir “kaybolan pilot” muhabbeti geçti dizi içerisinde. Elbette hayranlar “Yoksa?” diye ayaklandılar. Guggenheim başkan “Yok yok” dedi, “Warner GLC filmi yapacak, kullandırtmazlar bize…

E peki bu ne sevgili Marc? Tuttun, Twitter sayfandan şu görseli paylaştın yani. Şimdi ne düşünelim? Baya koskoca puntolarla Coast City yazıyor. Coast City neresi? Hal Jordan’ın şehri. Ferris Aircraft’in üssünün olduğu yer. Altındaki yazı ne? En parlak günde, en karanlık gecede, Coast City’ye gelin, paranız yetişmeyince. Neye gönderme bu? Elbette Green Lantern yeminine. Yani şimdi biz buradan ne anlayalım?

Arrow 2 Coast City

Çok açık konuşayım, Hal Jordan Arrow ya da Flash’e gelirse çok şaşırırım. Warner Bros filmlerde kullanacağı karakterleri TV departmanına yedirmiyor, Flash istisnası haricinde. Hatırlayacaksınız, Arrow’un vakti zamanında Harley Quinn’i kullanmalarına da –ipuçları konulmuş olmasına rağmen– müsaade etmemişlerdi. Green Lantern Corps diye bir film geliyorsa, başka bir GL gözükmesi de düşük ihtimal. Ama bu resim de somut bir şey bir yandan. Bir şey ifade ediyor olması lazım değil mi? Muhtemelen, Carol Ferris gibi karakterler ve Coast City külliyata dahil olacak. Çok büyük ihtimalle o kayıp pilot geyiği de sürecektir. Tabi elbette, Warner “Ya biz John Stewart falan kullanacağız, alın Hal’i” demiş de olabilir. Ama yine de, fazlasını beklersek, üzülecekmişiz gibi bir his var içimde.

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.