Bir adam düşünün. Bu adamın cebinde, üç Oscar adaylığı var. Gladiator, The Aviator ve Hugo filmleriyle. O Oscar adaylığını almadığı yıllarda da The Last Samurai, Rango, Coriolanus, Skyfall gibi çiçekler ötesi filmler yazmış. Müthiş bir yazar yani. Sonra 2014’te tutup bir dizi yapıyor. Dizi resmen 19. Yüzyıl Britanya edebiyatının Avengers’ı kıvamında. Ana karakterleri arasında Dorian Gray, Dr. Frankenstein gibi karakterlerin, yan ekipte de Van Helsing’lerin, Mina Harker’ların olduğu bir hikaye bu.

Ama ne hikmetse olay örgüsünden ziyade, karakterlere aşık olup çıkıyorsunuz! Penny Dreadful öyle de muazzam bir dizi işte. 2 sezon, 18 bölüm bizi Vanessa’sından Brona’sına, Ethan’ından… Neyse spoiler vermeyelim işte, zilyar dolu karakteriyle sürükleyip giden Penny Dreadful, 1 Mayıs 2016 tarihinde geri dönüyor. İşte o geri dönüşün, üçüncü sezonun yani, fragmanı da geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Ve gerçekten de muazzam.

Öncelikle gerekli bilgileri verelim. Bu sezon kadroya katılanların başını yine bir başka 19. Yüzyıl Britanya edebiyatı karakteri Dr. Jekyll çekiyor. Henüz tam kadroya dahil olmamış, yani sezonluk bir hikaye olabilir onunkisi. Jekyll’i Shazad Latif oynuyor. Onun haricinde yeni elemanların çok büyük bir bölümü Amerikalı. Yok efendim Vanessa’yı tedavi eden Amerikalı bir terapist, Ethan’ın geçmişiyle bağı yüksek bir Kızılderili…

Zaten fragman da direkt olarak Amerika’da açılıyor. Geçen sezon olanların ışığında fragmanı izleyince, çıkan sonuç da biraz netleşiyor. Dizi bu sezon biraz Amerika’ya dükkan açacak, özellikle de Ethan’ın geçmişine odaklanacak. Ki bu bence çok yerinde bir karar, neticede geçen sezon karakterle ilgili büyük gelişmeler oldu; ama geçmişi hâlâ gölgede tutuluyor. Josh Hartnett’in parlayacağı sezon bu olacak belli. Sabırsızlıkla bekliyoruz efendim. Siz?  

https://youtu.be/gCFABhWtqVc

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.