Doctor Who‘ya başlamak isteyen genç dimağların gözünü korkutan en önemli şey, dizinin kağıt üzerindeki başlangıç tarihidir. Pek çok kişi 60’larda başlayan dizinin kümülatif ilerlediğini düşünüp “Kim izleyecek altmış senelik diziyi” diye düşünür ve ürker. Halbuki serinin gedikli hayranları ve Google kullanmayı bilen insanlar farkındadır; Doctor Who hanedanlığı söz konusu olduğu zaman iki fraksiyon bulunur: Klasik seri ve Yeni seri.

Yeni serinin bölümlerini müsaitlik elverdiği ölçüde farklı farklı yansıtma servislerinden izleyebiliyoruz. Netflix bir yere kadar barındırıyor, Birleşik Krallık’ta ikamet edenler direk kaynağından izleyebiliyor. Zaten malum yerlerde de bulunabiliyor 2005 sonrası yayınlanan Davies / Moffat bölümleri. Ancak klasik seriye girmek isteyenlerin biraz daha internet hafiyeliği yapmaları gerekti hep bugüne kadar. Artık değil. BBC Ekim ayında başlayacak yeni Doctor Who sezonu öncesinde Twitch ile verimli bir ortaklığa imza atmaya karar verdi.

TwitchPresents kanalından yayınlanacak olan bölümler 29 Mayıs Salı günü gösterime başlayacak ve toplamda yedi hafta sürecek. Bu yedi hafta boyunca maraton formatında değil, daha özelleştirilmiş ve dürüst olmak gerekirse kulağa daha kaliteli gelen bir şekilde koyacaklar bölümleri. Her gün bohça bohça bölüm gelecek, fakat bu bölümlerin öncesinde Yogscast ekibi gelip bize izleyeceğimiz bölümler ve Doctor’lar konusunda bilgi verecekler.

Bu arada kanala özel türlü türlü Twitch şakası da olacak. Doctor Who emojileri, TARDIS cheer bitleri gırla gidecek. Üstelik kanalla etkileşime geçen hayranlar arasından şanslı olanları hayran paketleri, çok şanslı olanları da Londra Comic-Con’una ziyaret fırsatları kazanabilecek. Anlayacağınız TwitchPresents kanalını takibe alın bir süre; ülke engeline takılmazsa Doctor Who’ya doyacaksınız yedi hafta boyunca.

Vallahi kulağa güzel geliyor.

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.