Çizgi roman okumak çok sık yaptığım bir eylem değil. Fakat yaptığım zaman da ayrı ayrı bireysel sayıları okumak yerine o evrene dair mihenk taşı denilebilecek ve evrende etkisi hissedilmiş olayların sayılarının bir araya getirildiği ciltleri okumayı tercih ediyorum. House of M, Civil War, Age of Ultron gibi örnekler verebiliriz buna dair. Yine bir başka örnek olarak da Secret Invasion’ı sayacağım. Şekil değiştirme yeteceğine sahip kötü uzaylı ırkı Skrullar’ın dünyadaki en önemli pozisyonda bulundan insanların yerine geçtiği ve hiçbir süper kahramanın Skrull çıkıp çıkmayacağından emin olamadığımız bu hikaye içindeki gizem ve şaşırtıcı sürprizler hâlâ anılır. Hatta Avengers: Earth’s Mightiest Heroes çizgi dizisinde de harika bir şekilde işlenmişti yine.

Tabii iş MCU’ya geldiğinde olay biraz karışık. Captain Marvel filmi bize gösterdi ki tüm Skrullar kötü niyetli değil, hatta bir kısmı bildiğiniz hayatta kalmaya çalışıp kendilerine bir yuva arayan mülteciler. Dolayısıyla bu Secret Invasion olayı işlenirse de nasıl işlenir pek emin olamıyorduk. Ta ki dizisi duyurulana kadar! Sadece duyuru şeklinde bir kenarda duran ve arada sırada da kadrosuna Emilia Clarke, Olivia Colman gibi güçlü oyuncuların katıldığına dair haberler aldığımız diziden kısa kısa görüntüler yine geçtiğimiz Cuma yapılmış Disney+ Günü’nde paylaşıldı ve evet, yine sadece kamera çekimi hallerini bulabiliyorsunuz internette.

Görüntüler bize çok karizmatik duran ve göz bandı olmayan bir Nick Fury ile hangi karakterler olduğunu seçemediğimiz iki kişinin bir patlama sonucu hasar görmesini gösteriyor. Ha bir de derin yırtmaçlı elbisesi ile gala gibi bir gecenin kırmızı halısına ayak basan Skrull kadın karakterin yeşil bacağı var. Yani özetle elimizde pek de bir şey yok diziye dair.

Olay olarak bir faza yayılıp da finalini Avengers ile yapabilecek bir senaryodan ziyade dizimiz Nick Fury ve Talos’un devletin üst kademelerine sızmış Skrullar’ı tespit etmeye çalışmasını işleyecek. Tabii eminim bu dizinin evrene de büyük etkileri olacaktır ama şu ana kadar gördüğümüz herhangi bir süper kahramanın Skrull çıkması o kadar da etkilemez hatta tam tersi etki yapar gibi geliyor. Ne bileyim, bu karakterlerin en samimi hallerini de gördük çünkü, çok tatmin edici olmaz diye düşünüyorum. Captain Marvel filmini pek sevmeyen ve o filme dair Skrull twistini başarılı bulsam da bu tür bir hikâyeye karşı hevesini yitirmiş biri olarak dizinin nasıl olacağını merak ediyorum. İnşallah Loki dizisi gibi bu düşük beklentilerimi alıp bana ters köşe yapar.

Peki sizce nasıl olacak? Bu tür bir olayı evrendeki fazlarda filmlerle işlemek yerine dizi yapmak mantıklı mı? Emilia Clarke Skrull kraliçesi olsa mı daha çok sevinirsiniz yoksa Sword’un başındaki isim mi? Monica Rambeu’yu Photon olarak ilk kez burada mı görürüz WandaVision finalini de düşününce? Skrullar’ın konsept görsellerde harika gözüküp de Captain Marvel filmindeki haline indirgenmiş olması sizi de üzüyor mu? Nick Fury’nun tek gözünü kaybediş sebebi aşırı uyduruk ve hayal kırıklığı değil miydi? Yorumlarınızı aşağıdaki kısma, her bir kelimenizi farklı kişiye dönüşerek kaydettiğiniz ses dosyası ile bırakın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

2 Yorum

    • Emin Özdenvar Cevap ver

      Ona tam emin olamadım. Secret Invasion’a dair teaser videoda gözüküyordu o sahne, She Hulk’ın kendi teaserında yoktu.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.