That 70s Show

05 That 70s Show

Bazı sitcomlar var ki, gerçekten tekrar tekrar ve üst üste izlenmeye çılgıncasına müsaitler. Friends öyle mesela, Seinfeld öyle, How I Met Your Mother‘ın ilk üç sezonu da öyle. Ama bazı sitcomlar, gerçekten sadece arada yemek yerken izlenmek için yaratılmışlar. That 70s Show işte tam o aralıkta. Dizi sizin ilginizi on bölüm üst üste tutacak kadar yenilikçi, zeki ya da ekstra komik değil. Ama arada izlediğinizde eğlence saçan Red gibi, Kitty gibi, Hyde gibi sürpriz karakterleri var. O yüzden uzadıkça sıkan, kıza dozlarda baya eğlenceli olan bir dizi kendisi.

 

The Leftovers

06 The Leftovers

Aman Yarabbim. Ben hayatımda The Leftovers dışında hiçbir diziyi üzerime öküz yavrusu çökmüş hissiyatından bunaldığım için bırakmamıştım daha önce. Ama işte o çok övdüğümüz “soft” kıyamet hissi o kadar elle tutulur, o kadar bıçakla kesilir ölçüde gerçek ki; hiç kalkışmamış olmamıza rağmen Damon Lindelof’un bu harika işinin üst üste izlenirse bırakın afakanı, üzerinize kasırga çökerteceğinden yüzde yüz eminiz. Bir bölüm izleyip, üzerinizdeki etkisini bir hafta boyunca atmaya çalışın, bir sonraki bölüme ondan sonra tekrar kalkışın.

 

True Blood

07 True Blood

Aslında True Blood kağıt üzerinde üst üste izlemeye çok müsait bir işmiş gibi duruyor. Neticede komedi ile drama arasında bir yerde bulunan, ikisini de yaparken çok taviz vermeyen, üstelik de her iki cinsiyet için baya seksi bir seyirlik sunan True Blood iyi bir dizi, iyi olurken de aynı zamanda üst üste izlenebilirlik doğrularını yerine getiriyor. Ama işte sorun şu ki, biraz urgan gibi kendisi. Çok yüklendikçe incelmeye başlıyor, inceldikçe bazı ipler kopuyor, en sonunda da siz öteki tarafa doğru uçarken buluyorsunuz kendinizi. Ara ara sevmek en iyisi.

 

Veronica Mars

08 Veronica Mars

Bilmiyorum hiç yanınızda “binge-watch” edildi mi? Benim edildi. Mevzubahis dizi de bizlere Kristen Bell‘i bahşeden Veronica Mars’tı. Ben de hâliyle ikinci elden iştirak etmiş oldum bu sürece. Ve çok açık bir şey söyleyebilirim, Veronica Mars iyi bir dizi, ama sizi her bölüm şaşırtacak, böylelikle her saatinde yeni bir tecrübe yaşatıp ilginizi hayatta tutacak kadar iyi değil. Ama işte berbat olmadığı için, arada parladığı için devam da etmeden edemiyorsunuz. Bence edin. Yani devam etmeden edin. Devam etmeyin yani. Bilemedim, arkadaşlar, dostlar, yani işte ayarında kullanın şu diziyi!

 

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.