Şu dünya üzerinde kendi alanında Bruce Lee kadar net, bambaşka, apayrı bir ligde top oynayan bir insan daha var mı? Gerçekten, bir ara Uzakdoğu dövüş sanatları temalı bütün filmlere Bruce Lee filmleri denirdi tek başına. Bugün hâlâ bu minvalde kim çıksa, akla ilk Bruce Lee’yi getiriyor. Sadece oynadığı filmler itibariyle de değil üstelik. Felsefesi milyarlarca kişi tarafından takdir ediliyor, binlercesi tarafından harfiyen takip ediliyor. Başka bir adam yani Bruce Lee.

Eğer kendisini dev takdir edenlerdenseniz, sizi baya acayip mutlu edecek bir haberimiz var, hazır mısınız? Ufak ufak orijinal dizi işine girmeye başlayan yeni firmalardan Cinemax yakın zamanda Warrior isimli bir dizinin prodüksiyonuna start vereceğini açıkladı. Warrior’ın yazarı, Cinemax’e ilk hitini vermiş Banshee’nin yaratıcılarından Jonathan Tropper olacak. Yapımcılığını da Justin Lin üstlenecek.

MTM0Njc4MzEzMzEzNTYyNTk0

Peki bunun Bruce Lee ile alakası ne? Warrior, Bruce Lee’nin hayatı boyunca üzerinde çalıştığı ancak 1973 yılında trajik bir şekilde, aktör 32 yaşındayken yarıda kesilen ömrü boyunca kimseye göstermediği, yıllar sonra kızının kazara bulduğu notlardan derlenecek. Bu notlar, Warrior’ın hikayesini net bir şekilde ortaya koyuyorlar ve Tropper büyük ölçüde Lee’nin yazdıklarından faydalanacak.

Dizimiz Amerikan İç Savaşının hemen sonrasında geçecek. Ana karakterimiz Çin’den yeni Amerika’ya, spesifik olarak da hem Çin diyasporasının hem de Çin diyasporasının ikamet ettiği yerlerde çete savaşlarının çok yoğun olduğu San Francisco’ya göç etmiş bir genç. Elbette dövüş sanatlarında akıl almaz bir yeteneği var. O yeteneğiyle nereye gittiğini izleyeceğiz dizide. Vallahi biz bu konsepte varız. Bu konseptin ekmeği, gideri, ederi her zaman var. Hem bayadır böyle bir şey de yapılmamış, TV böyle bir konsept için müsaitken, bizce iyi olursa çok sağlam gider, kendi rüzgarını başlatır. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.