The Mandalorian dizisi Star Wars adına son yıllarda başınıza gelen en güzel şey. Özünde bir kovboy denebilecek Din Djarin karakterinin, internetin göz bebeği haline gelmiş Grogu nam-ı diğer Baby Yoda ile iki sezon boyunca yaşadığı maceralarını ve aralarındaki ilişkinin gelişimini izlemek birçoğumuzu memnun etti.  Sayılabilecek artıları arasında oyunculuklar, görsel efektler, Star Wars evrenine yapılan göndermeler, hayranların yıllar boyunca gerçek oyuncularla görmeyi beklediği karakterlerin ilk defa bu dizide görünmesi gibi onlarca madde varken, yapılabilecek eleştiriler arasında ise olayların çoğunlukla hızlı olup bitmesi, baş karakterimiz Mandalorian’ın hiçbir zaman gerçekten tehlikeye düştüğünü hissedemememiz gibi durumlardan bahsedebiliriz. Söylediğim ikinci olumsuz eleştirinin ana sebebi de karakterin saf Beskar çeliğinden olan zırhı sayesinde birçok saldırıdan yara almadan kurtulabilmesi tabii. Düşünün Dark Saber bile işlemiyor bu çeliğe! Dizinin çeşitli bölümlerini yönetmiş ve şimdilerde de yapım aşamasındaki Ahsoka Tano dizisiyle ilgilenen Bryce Dallas Howard ise konu hakkında Romper’a açıklamada bulunmuş.

Djarin’in ışın tabancası ateşini adeta omuz silkerek atlatabilmesine yönelik olarak “Djarin zaten çok güçlü biri. Bir de Mandalorian kültüründe savaşçı olarak yetiştirildiği için böyle şeyler yapabilir. Öte yandan Bacta spreyinin de varlığını unutmamak gerekiyor.’’ diyen Howard sözlerine şöyle devam ediyor: “Tamam belki Boba Fett gibi Bacta tankı yok ama Bacta spreyi de bir hayli faydalı oluyor. Book of Boba Fett dizisinde, Mando’nun Dark Saber yüzünden yaralanan ve oldukça kötü durumda olan bacaklarını Bacta spreyiyle iyileştiğini görmek için çok heyecanlandım. Heyecanlandım çünkü Mando’nun da yaralandığını ve iyileştiğini herkese göstermek istedim.” Anlayacağınız, yönetmenimiz Mandalorian’ın o kadar da güçlü olmadığı ve zaman zaman onun da zarar görebileceğini açıkça ifade ediyor.

Ben henüz bahsettiği Boba Fett bölümünü izlemedim. Dolayısıyla bu konuda direkt yorum yapamayacağım ama genel itibariyle zırhın, şu an bulunduğu güç seviyesi beni pek rahatsız etmiyor. Hatta ikinci sezonda ki ağır ateş altında kalıp da hepsinin arasından ışınları yansıtarak geçtiği sahne gibi birkaç sahne daha görmeye hayır demem.

Siz rahatsız oluyor musunuz bu durumdan? Beskar çeliği fazla mı abartılmış dizide? Mandalorian’ın yeni sezonunu bekliyor musunuz? Bo-Katan dizisi neden hala duyurulmadı? Ahsoka Tano dizisinde genç Anakin Skywalker görür müyüz hazır karakteri Obi Wan dizisinde bu sene tekrardan görecekken? SW evrenine dair bunlar ve daha fazlası hakkında içinizden geçenleri yorumlara doldurun çünkü bildiğiniz gibi: Yolumuz budur!

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.