Aylardır merakla beklediğimiz an, en sonunda geldi. Sadece Agents of SHIELD‘ın yeni fragmanından söz etmiyorum. Ant-Man‘in vizyona girdiği Temmuz ayından bu yana yaşadığımız uzun Marvel arası sonlandı nihayetinde. Ne yapalım, Agent Carter, SHIELD, Daredevil, Ultron derken en az haftada bir MCU tecrübe etmeye baya alışmıştık. Bir iki ay herkes kaybolunca, boşluğa düştük yani. Neyse ki, beklemeye değecek bir şeyler geliyor.

Agents of SHIELD 3 sezon fragman

Agents of SHIELD’ın yeni sezonunun Secret Warriors hikayesinden esinleneceğini zaten sağır sultan dahi duymuş, duymayan da Jeph Loeb’un ısrarla soru soran herkese “Skye diye biri yok, Daisy artık o” demesiyle uyanmıştı. Bundan mütevellit yeni sezonun neye benzeyeceğini ekstra bir ilgi ve alakayla bekliyorduk. Onu gösterecek fragman en sonunda geldi. Şimdiden söyleyelim, öyle pek bir numarası yok fragmanın. Tek ilginç sahnesi, sonlara doğru geliyor.

O da elbette, Lash‘in gözüktüğü an. Lash, çizgi romanları okuyanların bildiği ilginç bir karakter. Kendisine bir tutam Punisher havası var. Terrigenesis’e maruz kalıp, Inhuman’laşmanın çok nadir bahşedilen bir onur olarak görüldüğü Inhuman şehri Orollan’dan gelen Lash, Black Bolt‘un “eyterebeah” efektiyle tüm dünyaya Terrigen gazı salmasıyla birlikte, bu yeni Inhuman’ları teker teker gezip, “bakalım sen layık mısın buna?” sınavı yapıyor. Geçemeyenlere ne olduğunu söylememe herhalde gerek yok diye düşünüyorum.

Geçen sezonun sonunda da küçük çaplı bir Terrigen yayılması yaşandığı için, Lash’in aynı görevi üstleneceğini söylemek kolay. Muhtemelen Coulson ve Skye bir yandan Inhuman ekibi toplarken, Lash de öte yandan kendi hasadını güdecektir. Sezonun büyük kötüsü de kendisi olacak büyük ihtimalle. Bu arada ufak bir detay. Kısa fragmanda Mockingbird ve Hunter‘ı da görmek mümkün. Kendi dizilerine geçmeden önce ne kadar SHIELD’da takılacaklar diye merak etmeden duramıyor insan. Siz ne diyorsunuz peki? Hem bu duruma, hem de genel olarak fragmana?

https://www.youtube.com/watch?v=0-K8gjhG4K8

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.