Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayıp da Cem Yılmaz’ın kim olduğunu açıklamamız gereken herhangi bir bulunduğunu zannetmiyorum. Kariyerine yıllar yıllar önce karikatür çizerek başlayan, sonrasında stand-up gösterileri ile yavaş yavaş kendini daha da belli eden ve 2000lerin başlarından beri hayatımızda önemli bir yeri olan komedyen birçok farklı yapıma imza attı. Her Şey Çok Güzel Olacak ile başladığı sinema macerasının son üyeleri de iki film bir arada konsepti ile çektiği Karakomik Filmler adındaki eserler oldu. Karikatür, sinema ve tabii stand-up alanlarında kendine bir yer edinmiş sanatçı yakın gelecekte başka bir kulvarda da yer alacak. Gora filminde oldukça az gözükse de hafızalara kazınmış Erşan Kuneri karakterinin dizisinin geleceğini önceden biliyorduk ama artık elimizde tarih de var. Erşan Kuneri dizisi 13 Mayıs günü Netflix’de yayınlanmaya başlayacak!

Kadrosunda Zafer Algöz ve Çağlar Çorumlu gibi olağan şüphelilerin yanında, komedyenin son filmlerinde birlikte çalıştığı Nilperi Şahinkaya, Uraz Kaygıroğlu gibi isimleri de barındıracak dizimiz Erşan Kuneri’nin sinema dünyasındaki maceralarını anlatacak. Cem Yılmaz’ın dizisinin tarihini duyurduğu Instagram gönderisine baktığımızda ayrıca karakterin ağzından yazılmış bir mektup da görüyoruz. Merak ettiğim şey ise olay Gora’da olduğu gibi erotik filmler kısmından mı ilerleyecek yoksa karakteri o işlerden ziyade bildiğimiz sinema filmleri peşinde mi göreceğiz?

Odadaki filden bahsetmeden bu haberi bitirmek istemiyorum ve görüşlerime geçiyorum müsaade ederseniz. Cem Yılmaz son işleri ile çoğunluğun gözünde eski seviyesinden uzak bir tablo çizdi. Gişe rekorları kırmasına rağmen Arif v 216, ne Gora ne de Arog seviyesinde bir filmdi, Karakomik Filmler gişede istediğini alamadığı gibi kimsenin de pek umurunda olmadı ne yazık ki. Yeni yıl gecemizi şenlendirecek diye beklediğimiz, “Stand-upı ile yine kırıp geçirir” dediğimiz Diamond Elite Platinum Plus ise önceki gösterilerine kıyasla dev bir hayal kırıklığıydı. Şahsen ben, çok ufak bir kısmından zevk alabildim. Dolayısıyla Erşan Kuneri gibi zaten hiçbir zaman çok umursamadığım bir karaktere yaptığı bu diziye karşı da beklentim minimum seviyede ki bir daha canım sıkılmasın.

Abartıyor muyum? Cem Yılmaz hâlâ güldürüyor mu sizi? Son gösterisi hakkında düşünceleriniz neler? Filmlerinden komedi türünde olanları mı yoksa dram kategorisine girenleri mi seviyorsunuz? “Cem Yılmaz bitmiş!” mi cidden? Fikirlerinizi bizlere senaryo taslağı şeklinde iletin.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.