Sanıyorum inceden unutmaya başlar gibi olmuştuk Cloak & Dagger’ın bir dizi olarak geldiğini, değil mi? Durum buysa anımsatalım, Marvel Cinematic Universe’de şu dakikaya kadar kalitenin bir nebze fazla korunduğunu düşünmüş olacak bir grup yönetici; çizgi romanlarda fena olmayan Cloak ve Dagger ikilisini, en hafif tabiriyle Disney’nin CW’su olarak tanımlayabileceğimiz Freeform kanalında bir dizi olarak yayınlamaya karar vermişlerdi.

Burada öykünülen şeyin, Freeform’un görev beyanı sağ olsun, Flash ve Arrow dizilerine kopan kitle olduğu bize bariz geliyordu. Ancak yine de umudunu koruyanlar olmuştu. Eğer bu çeşit bir sanrıya tutunmak istiyorsanız, uyaralım, baya insan üzen bir haber var zira elimizde. Cloak & Dagger dizisinin yana yakıla bir CW eseri olmaya çalıştığını soğuk ve acımasızca ispatlayan bir haber. Dizinin esas oğlan ve kızını oynayacak başroller.

olivia-holt-aubrey-joseph-2

Önce isimleri aradan çıkartalım, hanım kızımız Olivia bir şey, bey oğlanımız da Aubrey bir şey. İki aktör de kilimcinin kör oğlu kavminden insanlar. Oğlan birkaç ismi fiyakalı yerde yan rol üstlenmiş, The Night Of deneyimi var. Kız da Disney Channel yıldızı. Baya Disney Channel albümü falan var. Orada dizisi varmış. Bildiğiniz olmamış Hannah Montana yani kadın. Marvel’ın iki güzide kahramanına layık gördüğü insanlar bunlar.

Bir filmin değil, ama dizinin nasıl olacağını seçtiği aktörden anlarsınız. Flash başrolüne Glee mezunu, Arrow da başrolüne güreşçilik meyilli iki adam koyunca nereye gideceklerini belli etmişlerdi zaten. Açın bakın, diğer işlerde korelasyon görürsünüz. Daredevil’ın kötü adamı Stanley Kubrick filmiyle meşhur oldu. Luke Cage’in kötüsü bu sene Oscar’a koşuyor. Ciddiye alınmak isterseniz, ciddi aktörlerle çalışırsınız. Ergen dizisi çekmek istiyorsanız da, doğal olarak, ergen dizileri geçmişine sahip insanlarla çalışırsınız. Bu yüzden, Cloak & Dagger fermanını biçti gibi geliyor bize. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.