Bu DC vs Marvel kavgasında insanlar bazen objektifliklerini fazlasıyla yitiriyorlar. Bunun en bariz örneğinin Daredevil konusunda yaşandığına şahit oluyorum hep. Sağda solda Daredevil ve Flash’ın karşılaştırılması ve Flash’ın daha iyi, Daredevil’in çok kötü olduğunu söyleyenleri görüyorum ve “yok artık” diyesim geliyor. Bu Daredevil’i herkes beğenecek demek değil, yanlış olmasın. Diziyi beğenmeyebilirsiniz, size hitap etmeyebilir ama dizi gözle görülür derecede iyi be. Yani ben Breaking Bad’i beğenmedim mesela ama muhabbetlerimde “Dizi çok kötü” deme ihtiyacı da duymadım, sadece neden beğenmediğimi açıkladım hep.

maxresdefaultn

Bu arada bu söylediğim Flash kötü demek değil, ki bir yerlerde dediğim gibi Flash şu anda yayınlanan en “çizgi roman” dizi. Ama bu karşılaştırma Castle ile True Detective’i (ama sezon bir) karşılaştırıp Castle daha iyi demeye benziyor. Evet Castle çok eğlenceli ve açıkçası daha çok seviyorum ama konu polisiye dizisi olduğunda True Detective (1. sezon diye belirtme ihtiyacı duyuyorum hep) çok daha iyi bir dizi. Daha önce de söyledim, burada da tekrar edeyim Marvel en “çizgi roman” filmleri yapıyor ama “the Dark Knight” en iyi çizgi roman filmidir. DC en çizgi roman dizileri yapıyor ama Daredevil en iyi çizgi roman dizisidir.

Peki bu asırlardır (aslen son birkaç aydır) devam eden kavgayı neden şimdi harlama ihtiyacı duydum? Çünkü Daredevil’in ikinci sezonundan ilk “teaser” geldi. NYCC’da Marvel’in televizyon bölümü mevcuttu ve kendileri güzel bir fragmanla Daredevil’in tanıtımını yaptılar. Bunu yaparken kullandıkları video da geçtiğimiz günlerde Netflix’in Youtube sayfasında yerini aldı. Ben de hemen koştum size yetiştirdim.

https://www.youtube.com/watch?v=Mg_AuzDF3s8

Bu arada Daredevil’in tanıtımını yaparken “fragman” kullandıklarını söyledim, ama ikinci sezonla ilgili görüntülerde seçtiğim kelime teaser oldu, bu da yanlışlıkla değil. Çünkü iki dakikalık videonun 1 dakika 35 saniyesi geçen sezonu etkileyici sahnelerle ve şekil bir müzikle sunup, sonrasında kalan 15-20 saniyede ikinci sezondan ilk görüntüleri bizlerle paylaşıyor. Kısa ama öz bir şekilde herkesi gösteren videoda eski kahramanlarımız ve yan karakterlerimiz dışında Elektra ve Punisher’ı da görüp, dizi yayınlanana kadar zamanın nasıl geçeceğinin hesaplarını yapmaya başlıyoruz.

Eee geekler, bu kısacık görüntülerden sonra heyecanlar şimdi ne alemde?

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.