İlk haberlerini 2020’de aldığımız Bethesda ve Amazon ortaklığındaki live-action Fallout dizisinin yayın tarihi açıklandı.

Westworld, Person of Interest gibi dizilerden tanıdığımız Jonathan Nolan ve Lisa Joy tarafından geliştirilen dizi 12 Nisan 2024’te yayın hayatına başlayacak.

Henüz elimizde set görüntüleri dışında pek bir şey bulunmadığı için Los Angeles’ta oyunlarla hemen hemen aynı zamanlarda geçecek olan dizide hangi fraksiyonların yer alacağı gibi konuları tahminlerimiz dışında net olarak bilemiyoruz. Bildiğimiz ve tahmin ettiğimiz her şey için sizleri şuradaki detaylı yazımıza davet edebilirim.

Amazon yapımı Fallout dizisinden sızan görüntüler

Fallout ismi, her ne kadar tüm zamanların en iyi RPG oyunlarından birine işaret etse de orijinal Fallout ve Fallout: New Vegas ekibinin, oyuncular tarafından fazlaca sevilen bir başka RPG olan Outer Worlds’ü yapmasından sonra işler marka için pek iyi gitmiyordu diyebiliriz. Dolayısıyla diziye biraz temkinli yaklaşmak istemek normal.

Bununla beraber son dönemde izlediğimiz uyarlamalar arasından The Last of Us, genel intiba ile ilk sezonları ile olumlu dönüşler alan The Witcher, pazarlama olarak çok ses getirmese de bu sene vizyona giren harika Dungeons & Dragons: Honor Among the Thieves, dünyası beni pek çekmediği için içine girememiş olsam ve bir live-action olmadığı için pek doğru bir örnek sayılmayabilecek olsa da da Arcane gibi uyarlamalar, oyun uyarlamalarının doğrudan kötü olacağına dair ön kabulü değiştirmeye başladı.

Henüz tabii parmakla gösterebileceğimiz kadar olsalar da bu uyarlamaların üzerine temmuz ayında dizi setinden sızan Vault ve Fallout dünyasındaki ikonik bir marka zinciri olan Super Duper Mart’ı rahatça görebildiğimiz görüntüleri ekleyince, bir de bir zamanlar bizleri ekranın karşısında şekilden şekle sokan Westworld’ü yapan ekibin başında olduğunu bildiğimizden heyecanlandığımız Fallout dizisi için umutluyuz. Kendi adıma bir de live-action söz konusu olduğunda bir Fallout dizisi çekmeyi tıpkı The Last of Us gibi, The Witcher’ı uyarlamaktan daha makul da buluyorum.

Muhtemelen grevden etkilendiği için beklediğimizden biraz daha sonra gelecek olsa da artık savaşın değişmezliğine bir kez daha, bu sefer farklı bir mecrada şâhit olmak için elimizde bir yayın tarihi var. Sizin diziye dair beklentileriniz ne durumda?

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

1 Yorum

 1. Minik bir heyecanla beklememin tek nedeni oyunun müptelası olmam.

  The Last of Us gibi tutar mı emin değilim. Çok sessiz geliyor. Son anda mı patlatacaklar tanıtımı bilmem.

  Gerçi son yıllar nihayet distopik işler genel insan yığınları tarafından da ilgi görmeye başladı.

  Diziden bir beklentim yok.
  Eğlence için gelip geçecek hayatımdan. Westworld eli değeceği için kalbim bir ekstra çarpıyor. Ama kötüyse de yerden yere dahi vurmaya enerji harcamadan bir sonrakine geçeceğim.

  Çünkü benim oyundaki anılarım sadece bana ait. Ve olduğu gibi kalmaya da devam edecek. Gözümü kapatıp o dünyada yolculuk edecek kadar iyi bildiğim mekanlar. Dizide ne varsa yabancı gelecek gibi geliyor.

  Bir de insan sürekli aynı hataları ya da tekrarları görünce sıkılıyor. Çok da beklemiyorum.

  (Yaşım da büyük bu arada, arkadaşlarımın da neredeyse hiçbiri yıllardır oynadığımı bilmiyor, mülayim teyze rolü yapıyorum, diamond city radio çalıp sessiz sessiz gülümsüyorum)

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.