Halihazırda DC Comics’in sahibi ve haliyle tüm DC karakterlerinin de film, dizi, kitap, çizgi roman haklarına hükmeden Warner Bros’un televizyon kanalı The CW, süper kahraman dizisi işini genişletiyor. Arrow ile hiç beklenmedik bir başarıya ulaşan CW, oradan ufak ufak temellerini atmaya başladığı “DC Televizyon Evreni” konseptini, yeni bir diziyle de geliştiriyor bildiğiniz gibi: The Flash. Dünyanın en hızlı adamı, yepisyeni bir diziyle, CW’de bu sonbahar karşımızda olacak.

İlk olarak karşımıza Arrow’da çıkan Flash karakteri, çizgi romanlarda DC evreninin büyük bir parçası. Hatta New 52’ya sebep olan büyük olayın merkezinde de o vardı. Seneler içerisinde pek çok Flash inkarnasyonu karşımıza çıktı, fakat yapımcılar, hayranların da en sevdiği Flash olan Barry Allen ile yola başlamayı tercih etmişler. The Flash dizisi de, Allen’ın süper güçler edinmesi, bu süper güçleri kabullenmesi ve ikamet ettiği Starling City’nin koruyucu meleklik görevini üstlenmesi sürecini anlatacak.

İlginç bir şekilde bu The Flash’in ilk dizi deneyimi değil. Yine Barry Allen’ı konu alan bir Flash dizisi daha 1990’da çekilmiş, başrolü de John Wesley Shipp oynamıştı. Yeni dizinin yapımcıları 1990 versiyonuna bir selam çakmak istemiş olacaklar ki, Shipp’i ilk bölümde konuk oyuncu olarak diziye davet etmişler. Manidar bir şekilde de Amerikalı aktörün rolü, yeni dizide Barry Allen’ın babası olmuş. Dizinin diğer baş rollerini  ise Grant Gustin (The Flash), Danielle Panabaker (Caitlin Snow), Candice Patton (Iris West), Rick Cosnett (Eddie Thawne), Carlos Valdes (Cisco Ramon), Tom Cavanagh (Harrison Wells) ve Jesse L. Martin (Joe West) paylaşacak.

Şimdi gelelim fragmana dair fikirlerimize. The CW ismi zikredildiğinde, gözümüzün önüne derinlikle alakası olmayan; olmasını da istemeyen ve hedef kitlesi 12-16 yaş arası gençler olan Smallville gibi diziler geliyor. Arrow’un aldığı olumlu tepkilerin farkındayız, fakat o dizi ne kadar “Batman ama aslında Batman değil” şeklindeyse, Flash de o kadar “Spiderman ama Spiderman değil” kıvamında gözüküyor. İzlemeden yargı koymak haksızlık olur, fakat genel olarak şu ayan beyan ortada gibi: Arrow’dan ne bekleyebilirseniz, Flash’de de onu bulacaksınız gibi gözüküyor.

Genişletilmiş fragman aşağıda. Baya detaylı olduğundan, neredeyse ilk bölümün özeti yerine geçebilir. O yüzden hiçbir şey bilmek istemiyorsanız, pas geçmenizi öneririz. Buyurun.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.