Marvel’ın Netflix ile birlikte başlayacağı “sinemayı dağıttık, şimdi de dizi formatına mum dikmeye geliyoruz” projesinin ilk adımı olan Daredevil’ın galasına bir aydan az bir süre kaldı artık. 10 Nisan’da korkusuz adam kırmızıları giyecek, coplarını alacak, Kingpin’in yükselişi karşısında Cehennem Mutfağı’nı korumaya çalışacak. Onu bu sene içerisinde Jessica Jones‘u anlatacak olan A.K.A. Jessica Jones dizisi takip edecek; bundan sonra da Luke Cage ve Iron Fist gelecekler; sonra hepsi birleşip Defenders olacak.

Bu atılımı heyecanla beklediğimiz kesin; zira şu dakikaya kadar hiç kimse bir süper kahraman dizisine Netflix-vari bir alan ve Netflix+Disney-vari bir bütçe akıtmadı. Çok eskinin Adventures of Clark & Lois gibi işlerini zaten bir yana koyuyoruz; ama sonrasında CW’nın başlattığı süper kahraman dizileri akımında da; Marvel’ın Agent dizilerinde de öyle büyük bütçeler konuşmadı. Daha da önemlisi, bunların hepsi karasal yayın yapan kanallarda kendilerine yer buldular. Yani zaten hareket alanları da dardı.

O yüzden evet, Daredevil’la başlayacak Netflix projesine ekstra bir heyecanımız var. Ama şu heyecana Daredevil için yayınlanan fragmanların bir katkıda bulunmadığı da açık. Matt Murdock’un şu dakikaya kadar gördüğümüz işleri üzerimizde bir Guardians of the Galaxy, bir First Avenger, bir Age of Ultron fragmanları gibi bir etki yaratmadı. Marvel’ın en son yayınladığı mini fragman, ya da kendi tabirleriyle “motion poster” da bunun gibi. Fakat öncekilerin aksine, daha heyecan verici detayları var. Spesifik olarak, bir tanesi bizi biraz gaza getirdi.

Fragmanın arka planında Stark kulesini görebiliyoruz, kendisi artık malumunuz, Avengers kulesi. Bu MCU’ya arka plan olarak bağlanma konusunda insana biraz ümit veriyor, ama çok değil. Etraftaki karakterler de dizinin irili ufaklı tüm kadrosunu oluşturuyor. Fakat bizi asıl yükselten şey, yerde duruyor. Matt Murdock’un yansımasında. Yansıma çok net bir şekilde şu dakikaya kadar gördüklerimizden farklı bir kostümü gösteriyor. Önceki fragmanlarda Daredevil’ın üzerinde gördüğümüz siyah ninjamsı kostümün Batman Begins ya da Spider-Man 1 vari bir eğitim kostümü olduğunu zaten tahmin ediyorduk, bu kafamızdakileri doğrulamış oldu. Evet, galiba Daredevil’ın o meşhur kostümünü sezon bitmeden göreceğiz.

Tekrar hatırlatalım, 10 Nisan’da Daredevil dizisinin tüm bölümleri birden yayınlanacak. Kendinizi maratona hazırlayın. Buyurun efendim!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

4 Yorum

  1. Marvel’in filmlerini veya dizilerini izlerken aldığım en büyük tat her şeyin birbirine bağlı olması örnek daradevil’da stark kulesi gözüküyor veya agents of shield neyse dc de inşallah bunu uyguları tv karakterlerini sinemaya taşır

  2. Ben fragmanların heyecanımıza katkıda bulunmadığı konusuna katılmıyorum. Bence beklentileri doğru şekilde yönlendiren ve aslında dizinin istenilen tonu yakaladığını gösteren fragmanlardı. Ayrıca çok fazla da şeyi açık etmeden merakımızı arttırmayı da başardılar. Biran önce gelse de izlesek..

  3. Aga az dikkatli bakınca falan avengers kulesi olmadığı belli. Emin olmak için kırpıp bakınca bariz bir A var ama öyle Avengers binası olmaz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.