Yıllar sonra dönüp baktığımızda, 2015 senesinin yüce Marvel makinesi için ne ifade ettiğini konuşuyor olursak eğer muhtemelen gözümüze tek bir iş çarpacak: Daredevil. Drew Goddard’ın geliştirdiği, Steven DeKnight’ın finiş çizgisinde sırtladığı, buram buram da Jeph Loeb kokan Daredevil şüphesiz 2015 sınırları içinde kalan dönemde Marvel’ın yaptığı en iyi şeylerden biri olacak. Hatta Ant-Man ve Jessica Jones bizi şaşırtmazsa, açık ara en iyisi…

874568-punisher-wallpaper

Bu yüzden 2016’da yayınlanacak olan ikinci sezonunu merakla bekliyoruz zaten. Her gelen haber de bizi biraz daha heyecanlandırıyor. İlk olarak dizinin Elektra Natchios için bir oyuncu aradığı haberi gelmişti anımsayacağınız üzere. Daredevil’ın çizgi romanlardaki unutulmaz aşkı, düşmanı ve müttefiği olan Elektra için seçmeler düzenlenmiş, o seçmelerin metinleri de internete sızmıştı. O oyuncu bulunamadan, Marvel bombayı patlattı, Daredevil’ın 2. Sezonunda Punisher’ı oynaması için Jon Berenthal ile anlaştıklarını duyurdu.

Şimdi ise daha da sert bir haber geliyor Marvel cephesinden. Diziyi ikinci sezonunda sırtlayacak olan Marco Ramirez, gelecek sene yine Netflix’te yekpare yayınlanacak olan serinin “Daredevil vs. The Punisher” olarak adlandırılacağını dile getirdi, en azından yazar odasında. Bu çok ilginç bir tanımlama. Punisher’ın, en azından ikinci sezon için, Daredevil ile kol kola girip suç dünyasına korku salmayacağını söylüyor bizlere. Söylenenlere göre ne Punisher ne de Elektra için geçen sezon benzer bir orijin hikayesi de anlatılmayacağından, muhtemelen iki karakter de tam gelişmiş hâlleriyle Murdock’un karşısına çıkıp, hayatını daha karışık bir hâle getirecekler.

Daredevil-televison

Peki bu ne anlama geliyor? Bana soracak olursanız, Punisher 2.  sezonun “kötüsü” olabilir. Frank Castle, hiçbir zaman diğer Marvel karakterlerinin iyi anlaştığı biri olmadı. Olması mümkün de değil zaten. Onu tam randımanlı bir kötü adamdan ayıran tek şey, namlusunun suç dünyasına dönmüş olması. Bu onu çok havalı kıldığı gibi, aynı zamanda sürdürülemez olmasını da sağlıyor. Yani bir sezondan fazla Punisher, gerçek anlamıyla ekrana taşınmış, vahşi, acımasız, yer yer mide bulandıracak derecede sert bir Punisher izleyene çok gelebilir. Marvel da onun yerine karakteri Vincent D’Onofrio’nun Kingpin’i gibi herkesin korku, nefret ve saygı karışımı bir şey duyduğu bir karakter olarak kullanabilir. Ama benimkisi sadece teori tabii ki. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.