Marvel’ın Netflix üzerinden 2015’te galasını yapacağı ve The Avengers / Marvel Cinematic Universe evrenine dahil olacak olan Daredevil dizisinde iyiden iyiye taşlar yerine oturmaya başladı. Hatırlayacaksınız geçtiğimiz günlerde dizinin baş yapımcısı olması beklenen Drew Goddard Sinister Six’i yönetmek üzere gemiyi kendisi gibi bir Whedon mezunu olan Steven S. DeKnight’a bırakmış; bunun ardından da hem Matt “Daredevil” Murdock’ı, hem de Wilson “Kingpin” Fisk’i kimin oynayacağı açıklanmıştı. Başrolü Boardwalk Empire’dan tanıdığımız Charlie Cox kaparken, ana kötüyü canlandırma işi de Full Metal Jacket ve Law & Order’ın efsane aktörü Vincent D’Onofrio’ya düşmüştü. Hollywood filmlerinin kutsal üçlüsü Esas Oğlan – Esas Kız – Kötü Adam’ın sadece tek bir parçası kalmıştı geriye, Marvel geçtiğimiz günlerde onu da tamamladı.

rosario-dawson

Sin City, Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief, Death Proof gibi filmlerden tanıyor olabileceğiniz Rosario Dawson, ismi şimdilik açıklanmayan bir rolde dizinin esas kızı olarak karşımıza çıkacak. Rol henüz sadece bir tanım içeriyor, o da şu şekilde:

“Rosario Dawson, Hell’s Kitchen’ın yaralarını iyileştirme çabaları Matt Murdock’un hayatına bodoslama girmesine sebep olan kararlı bir kadını canlandırıyor. Kendi yolculuğu ise Murdock’un şehirdeki adaletsizliklerle mücadelesini sonsuza dek değiştirecek. Dawson’ın rolü Matt Murdock’un Daredevil olarak bildiğimiz kahramana dönüşme yolunda kesinlikle kilit bir yer taşıyor”.

Marvel sitesi ve Jeph Loeb’un açıklamalarının kombinasyonu bu şekilde. İlk akla gelen şeyi biz de düşündük: Daredevil ve Esas Kız deyince insan normal olarak Elektra’yı düşünüyor. Fakat Slashfilm bu tanımın Elektra’ya uymadığı, daha ziyade Maya “Echo” Lopez’e uyduğunu öne sürmüş, biz de onlara katılıyoruz. Aslen Kingpin için çalışan ama sonra Murdock’un tarafına geçen, sağır Echo için Dawson gerçekten de biçilmiş kaftan. Rol tanımı da zaten biraz Echo’ya yönelik yapılmış gibi.

tumblr_lvgeta0gLR1qlo73oo1_500

Siz ne diyorsunuz Geekyaparlar? Sizce Dawson Echo’yu mu oynuyor? Yoksa tanıma bakınca başka bir karakter mi aklınıza geldi? Bizce Rosario Dawson baya iyi bir seçim. Dawson karizması yüksek bir aktris, Charlie Cox ve Vincent D’Onofrio ile birlikte kutsal üçlüyü gayet güzel kuracaktır. Sizin yorumlar ne?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.