Netflix’in şimdiye kadar yaptığı en kaliteli işlerden bir tanesi kesinlikle Dark’tır. Bence ırkınız, diliniz, dininiz ya da yaşadığınız coğrafya ne olursa olsun bu konuda anlaşabiliriz hatta dünya barışını bu konunun etrafında masaya yatırarak konuşabiliriz. Bu yüzden Dark’ın yapımcılarının bir sonraki işlerini hepimiz merakla bekliyoruz. Ya da en azından bekliyorduk zira sonunda kavuşuyoruz. Netflix Geeked Twitter hesabı, #GeekedWeek etkinlikleri sırasında tanıtmak üzere Dark’ın yapımcılarının ellerinden çıkan 1899 dizisinden küçük, tadımlık bir video yayınladı!

Hikâyemiz Londra’dan New York’a gitmekte olan bir göçmen gemisinde geçiyor. Avrupa’dan yola çıkarak yeni bir kıtada, yepyeni hayatlar yaşama ümitleriyle yola çıkan yolcular, açık denizde bambaşka bir göçmen gemisiyle karşılaşıyorlar ve bu da onların yolculuğunu tamamen değiştiriyor. Toplamda sekiz bölüm olması planlanan 1899 için yapımcılar, “Dark’ta yaptığımız şeylerin tıpatıp benzerlerini yapmak istemiyoruz çünkü bu kendimizi tekrarlamak olur” diyorlar. Yine de daha bu kısacık videoyu izlerken bile Bu dizi ne kadar Dark’a benziyordemekten kendinizi alıkoyamıyorsunuz.

Öncelikle dizinin adı 1899 bile size Dark dizisindeki 1953-1986-2019 yılları arasındaki 33 yıllık zaman döngüsünü hatırlatıyor. Öte yandan tıpkı Dark dizisinde olduğu gibi bu dizide de sürekli tekrarlanan bir sembol gözüküyor. Bir üçgenin içinden geçen tek bir çizgi sembolü sürekli karşımıza çıkıyor. Anlayacağınız tabii ki aynısı demiyorum ama oldukça benzer bir iş geliyor gibi görünüyor ve bu beni çok mutlu ediyor. Zira Dark dizisine kelimenin tam anlamıyla bayılmıştım, 1899’u da büyük bir sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

Siz nasıl buldunuz fragmanı sevgili geekler? Sizce de Dark dizisine benzemiyor mu? 1899 sizi de heyecanlandırdı mı? Yorumlarınızı mutlaka bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.