DC Comics’in sahip olduğu ışık temelli süper güçleriyle kendini görünmez ya da düşmanını kör yapabilen, güneş ışığından enerji toplayarak insan üstü güç ve uçma yeteneği elde edebilen karakteri The Ray yakın zamanda aynı Vixen gibi CW kanalında kendine ait bir animasyona sahip olacak. Bu, bildiğiniz gibi The Ray; Arrow, Flash ve Legends of Tomorrow ile aynı ereni paylaşacak demek. Eğer beğenilirse yine aynı Vixen gibi Arrowverse karakterleriyle bir animasyon crossoverı yapması da planlanıyor.

Aslen 1940’larda yaratılan ama 1991’de DC karakterlerini modernize etmek istediği için Grant Morrison’a teslim edilen The Ray ipler Morrison’a geçtikten sonra eşcinsel bir karakter olarak baştan tasarlandı. Başta bu değişiklikle ilgi çeken karakter 2000’lerden sonra eşcinsel karakterlerin de artmasıyla pek ilgi görmez bir hal aldı. Ara ara Justice League ve Young Justice ile maceralar yaşasa da hiç bilinen bir karakter olamadı.

file_178573_0_ray1658
Kimliği Raymond Terrill olarak bilinen adalet savaşçısı New 52 ile birlikte yeniden bir modernasyona girdi. Titrini kendiyle aynı özelliklere sahip ve yine eşcinsel olan Lucien Gates’e devretti. Şu an kendisine ait bir solo seri olmasa da ara ara karşımıza çıkan The Ray, CW tarafından animasyona dökülünce, muhtemelen çizgi romanlarda da volümünü arttıracaktır. Karar karakterin popülerliğini arttırmak için büyük bir adım. Ama daha değerli bir önem de arz ediyor. The Ray animasyonu ana karakteri eşcinsel olan ilk süper kahraman animasyonu olacak.

CW henüz animasyon için Raymond Terrill’i mi yoksa Lucien Gates’i mi kullanacağını açıklamadı. Ama biz seçimin Lucien Gates’den yana olacağına emin gibiyiz. Gelecek detaylar için pusuda bekliyoruz. DC’nin böyle adımlar atması çok güzel. Umarız animasyon imza atacağı ilki kaldıracak nitelikte olur. Tabii biz bu arada sizin fiikirlerinizi de merak ediyoruz. Gerekli miydi bir CW dizisi daha? The Ray’i tanıyor musunuz? Bazı örümcek zihniyetler bu karara nasıl tepkiler verir? Yorumlara!

Yazar

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.