Birkaç yıldır Marvel’ın Netflix yapımlarının kaderi tam bir yılan hikâyesine dönmüştü. Önce Netflix tarafından iptal edildi fakat Disney Plus’a geçmediler, üç yılın ardından Netflix programları tamamen kaldırdı ama Disney Plus hâlâ bir aksiyon almadı derken biz hayranlar olarak hafiften kafayı yedik. Biz çok sevdiğimiz yapımların kaderini merak ederken Marvel, Spider-Man: No Way Home filminde Charlie Cox’un canlandırdığı Matt Murdock’u gösterince hem içimize su serpildi hem de hiç olmadığı kadar heyecanlandık. Artık gözümüz kulağımız Disney’den gelecek kutlu haberdeydi ve o haber sonunda geldi: Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist, The Punisher ve The Defenders dizileri bu ay içerisinde Disney+’a geliyorlar!

Aslına bakarsanız Marvel dizilerinin Netflix’ten, Disney Plus’a geçmesi biz Türk kullanıcıları için henüz bir anlam ifade etmiyor. Fakat Disney Plus’ın bu yaz ülkemize de geleceğini düşünürsek bunun bizim için de harika bir haber olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan Disney Plus’ın Defenders ekibini saflarına katması, sadece sevdiğimiz dizilerin kendilerine yeni bir platform bulması değil, aynı zamanda bu dizilerin devam sezonlarının gelme ihtimalini de içerisinde barındırıyor.

No Way Home filminde Charlie Cox’un görünmesinin ardından hepimiz Daredevil’ın, MCU’ya nasıl dâhil olacağını merak ediyorduk. Gördüğümüz Matt Murdock’un üç sezon dizisini izlediğimiz Matt Murdock mı yoksa farklı bir evrende yaşayan bambaşka bir Matt Murdock mı olduğunu bilmiyorduk. Fakat her kim olursa olsun sonunda Charlie Cox’un ve Daredevil’ın MCU’ya dâhil olmasından dolayı mutluyduk. Şimdi ise hem Daredevil’ın hem de diğer Netflix dizilerinin devam sezonlarının gelme ihtimalinden dolayı daha da mutluyuz.

Öte yandan Disney Plus platformuna yeni katılan diziler arasında sadece Netflix dizileri bulunmuyor. Bana göre MCU’nun en güzel işlerinden biri olan ve başlangıçta canon sayılmasına rağmen daha sonra MCU bünyesinden çıkarılan Agents of Shield dizisi de bu ay Disney çatısı altına girecek. Belki bu vesileyle Agents of Shield’a hak ettiği iade-i itibarı yaparlar. Gerçekten çok ayıp etti Marvel çok…

Defenders ekibinin Disney Plus’a gelmesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz sevgili geekler? Hangi dizilerin devam sezonlarını görmek istersiniz? Yorumlara yazın bilelim.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.