Hayatta üç şeyden emin olabilirsiniz; ölüm, vergiler ve bir gün Disney’nin eğlence sektörün tamamen hükmedeceği gerçeği. Bundan kaçış yok. Amerikalı megaşirket şu anda bile zaten sevdiğimiz üç şeyden ikisinin fikri mülküne direkt olarak sahip. Sadece Marvel, Star Wars, Pirates of the Caribbean, Mickey Mouse gibi şeyler değil bunlar. Aynı zamanda eğlence sektörünün bir ton başka dalına da tek başlarına hükmediyorlar.

w89j8hxhfpr5pzivtqdx

Mesela Agents of SHIELD’ın yayınlandığı ABC’nin sahibi konumunda olduklarını biliyor muydunuz? Ya da dünyanın en büyük spor kanallarından biri olan ESPN’in? Evet, bunları Disney XD’nin yanına ekleyince, Disney’nin TV dünyasının da ne kadar büyük olduğunu görebiliyorsunuz. Ve daha da büyüyecek gibi gözüküyor. Zira Disney’nin atılgan CEO’su Bob Iger geçtiğimiz günlerde bir yatırımcı toplantısında açık açık ileride Marvel ve Star Wars kanalları açabileceklerini açıkladı.

Iger bunu laf arasında, “ESPN, ABC, Disney, belki ileride açacağımız Star Wars ya da Marvel ile ilgili şeyler” diye bir tümce kurdu. Bunu bir Disney çalışanı dese, ki buna Kevin Feige dahi dahildir, biraz şüpheyle yaklaşırız. Bob Iger şok bir soru üzerine dese? Orada da inanmayabiliriz. Ama bir yatırımcı toplantısında “Marvel ya da Star Wars kanalları” diyorsa, bunu diyen de tüm şirketin başıysa, böyle bir şeyler gerçekleşmeye çok yakındır, buna emin olabilirsiniz.

battlescenes

Peki ne yayınlar bu kanal? Akla çok fazla şey geliyor elbette. Star Wars kanalı ana filmleri döndürüp döndürüp göstermek haricinde Clone Wars, Rebels gibi animasyon programlarını gösterebilir, röportajlar, programlar yapabilir. Marvel kanalı da halihazırda Marvel’ın YouTube kanalında yayınlanan The Watcher, Marvel Minute benzeri programları üretebilir, zibilyon tane olan Marvel dizilerini ve çizgi filmlerini gösterebilir, maratonlar yapabilir; hatta belki eski programları bile alıp koyabilir. Opsiyonlar sınırsız. Mesele şu, buna bir talep olur mu? Bana olabilir gibi geliyor. Peki siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

7 Yorum

  1. Bu haberi okuyunca yerden yükselmeye başladım!En son sayılanlara artı olarak sinema filmlerinde oynayan oyuncularda bazı programlara katılır konuşmalar yapar düünceleri sorulur!Örnek Robert downey,Chris Evans vb. Marvel kanalı 🙂 Güzel düşünce,bu adamlar işi biliyor boşuna mega şirket değiller.Yalnız bir sorun var bizler nasıl izliyeceğiz,a.b.d. dışı yayın yapacaklar mı ve netten yayında olacak mı?

    • Sonuçta CEO henüz sadece ima etmiş. Sorularına cevap bulmak zor. Ama geekin önünde hangi engel sağlam kalabilmiş. Mutlaka bir yolunu bulur izleriz.

  2. Marvel kanalında eskiden fox kids’te olduğu gibi çizgi filmleri yayınlarlar umarım şahane olur

  3. Talep olur mu? Bence hem de çok fena olur. Sabahtan akşama kadar oturup Marvel’dan filmler, belgeseller, çizgi filmler, diziler, röportajlar… uf ne izlenir be 😀

  4. Aslinda sadece jetix deki spiderman x-men hulk cizgi filmlerini gosterseler yeter bide butun o zibilyon tane olan animasyonlari bi kanalda birlestirirlerse muhtesem olur

  5. voltron ve he-man disney demi warnerbrosstamı bilginiz varmı bunların filmleri geleckti bir gelişme yok hala

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.