WandaVision yayınlandığı günden itibaren Disney Plus dizileri hayatımızda büyük bir yer kaplıyor. Geçtiğimiz yıl toplamda dört farklı Marvel projesini bizlerle buluşturan Disney, bu projelerle büyük bir çoğunluğun beğenisini toplamayı başardı. Dolayısıyla biz de Disney Plus’a gelecek yeni Marvel projelerini merak etmeye başladık. 2022 yılı için duyurulan Moon Knight, Ms. Marvel, She Hulk ve I am Groot dizilerinin her birini sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu ayın sonunda yayınlanacak Moon Knight’a kavuşmamıza sadece birkaç gün kalmışken Disney, Ms. Marvel dizisinden ilk fragmanı yayınladı ve yine bizi şımarttı!

Ms. Marvel karakteri sadece Marvel Cineamatic Universe içerisinde değil, tüm Marvel markası içerisinde de oldukça şahsına münhasır bir karakter. Müslüman bir süper kahraman olmasıyla zamanında çok fazla tartışmaya yol açmış kahramanımız, aslında bizim gibi geeklerin Marvel evrenindeki tezahürü diyebiliriz. Süper kahramanlara hayran olan, onlar gibi olmak isteyen ve özellikle Carol Danvers’a kafayı takmış Kamala Khan’ın bir gün kendi süper güçlerine kavuşması, sanıyorum ki hepimizin en büyük hayallerinden biridir. Eh bir de Marvel’ın en büyük alametifarikalarından biri hâline gelen, “genç ve sorunlu süper kahraman” arketipine de uyuyor. Hâl böyle olunca bizim de Kamala Khan’ı sevmemiz çok kolaylaşıyor.

Fragmana gelecek olursak benim, gördüğüm şeylerden dolayı umutlu olduğumu söylemem gerek. Kamala’nın bir karış havadaki aklını farklı bir sanat tasarımıyla vermeleri, bunu bir müziğin etrafında şekillendirmeleri bana göre çok güzel olmuş. Fakat Kamala’nın süper güçlerini, çizgi romanlardan bir hayli farklı şekilde resmetmeye karar vermişler, bu biraz garibime gitti. Çizgi romanlarda Terrigen sisi sayesinde süper güçlere kavuşan Kamala, dizimizde bu güçlere bir bileklik sayesinde kavuşuyor gibi gözüküyor. Kamala Khan’ın güçlerini aldığı Terrigen sisinin, Marvel Cinematic Universe’de yer almadığını göz önüne alırsak bu güçleri, çizgi romandan farklı bir şekilde göstermelerini makul karşılayabiliriz fakat bu kararın ne kadar iyi bir şekilde işlendiğini hep birlikte göreceğiz.

Öte yandan Ms. Marvel, bu zamana kadar en çok eleştirilen Disney Plus dizilerinden biri olmaya aday. Karakterin Müslüman olduğunu yeni öğrenen MCU izleyicisinin birkaç yıl geriden gelerek yapacağı saçma sapan eleştiriler bir yana dursun, dizinin diğer Disney Plus yapımlarının aksine büyük olayları anlatmayıp, bir lise öğrencisinin hayatına odaklanacak olması da birçok hayranı memnun etmeyecektir. Yine de süper kahramanların olduğu bir evrende, basit bir lise öğrencisinin aniden değişen hayatını merak edenler için oldukça güzel bir deneyim olacaktır.

Siz nasıl buldunuz Ms. Marvel dizisinden gelen ilk fragmanı sevgili geekler? 8 Haziran’da yayınlanacak dizi için heyecanlı mısınız? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Emin Özdenvar Cevap ver

    Son zamanlarda izlediğim en can sıkıcı fragman oldu. Ana sebebi de güç olayını 180 derece değiştirmiş olmaları. Karaktere dair en çok hoşuma giden olay o elastik güçlerinin görselliği idi. Hele embiggen! MCU’nun uzun zamandır verdiği en kötü kreatif karar. Green Lantern’dan hallice olmuş.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.