Evlilik teklifleri, bir insanın hayatında yaşayabileceği en önemli kilometre taşlarından biri olarak kabul edilir genelde. Bu kabul çoğunlukla doğrudur. Evlilik her ne kadar sadece “kağıt üzerinde bir imza” gibi görülse de kimileri tarafından, aslında pek çok yönüyle yetişkinliğin kesin ve dönülmez adımlarından biridir. Birine bir söz verir, hayatınızı daha stabilize etme kararı alırsınız. Bu yüzden de o evliliğe giden yolun ilk kaldırım taşı olan teklif, unutulmaz. Zaten pek çok kişi de onu unutulmaz yapmak için ciddi bir çaba sarf eder.

Eğer yakınlarda bir sevdiceğinize malum soruyu sunacaksanız, size on önerimiz var. Yabancı dizi tarihinden derlediğimiz şu 10 unutulmaz evlilik teklifini bir gözden geçirin. Dokunaklı, romantik ve aşk dolu olan şu teklifler, bizce nerede yapılırsa yapılsın “evet” cevabını alırlar. Hazır mısınız? Tamam o zaman, buyurun, başlıyoruz!

 

10. Clark – Lois (Smallville)

Smallville

Dürüst olalım, vakit Clark’ın Lois’e o ünlü soruyu sormasına geldiğinde çoğumuz Smallville izlemeyi bırakmıştık. Bu burada itirafımız olsun: Smallville gereğinden fazla uzun sürdü. Etrafımda dördüncü sezondan sonrasına dayanabilmiş çok az kişi var, ama o çok az kişinin de bu teklifi unutamadığı gerçeği muhakkak. Ne de olsa kurgu tarihinin en ünlü çiftlerinden biri var elimizde. Clark Kent ve Lois Lane. Düz teklif olsaydı da listeye alırdık, ama üzerine bir de sürprizli, romantikli ve Superman’in şanına yaraşır bir şekilde tehlikeli bir teklifti. O yüzden direkt on numaraya koyduk.

 

9. Ben – Leslie (Parks & Recreation)

Parks and Rec

Listemizdeki en yeni evlilik teklifi muhtemelen Ben ve Leslie arasında, Parks & Recreation’da yaşanan teklifti. Eğer Parks & Rec’i izlemiyorsanız, size şöyle bir sorumuz var: Neden?! Bize soracak olursanız Ben ve Leslie arasında yaşanan o teklif, Parks & Recreation’ı harika bir biçimde özetliyor. Müthiş oyunculuklar, insanı elinde olmasa da kıkırdatan bir mizah ve tabii ki kocaman bir yürek. En kısa zamanda edinin, en kısa zamanda izleyin şu diziyi!

 

8. Max – Lorelei (Gilmore Girls)

Gilmore Girls

Gilmore Girls ile olan karmaşık hislerimi daha önce sizle paylaşmış mıydım? Hayır mı? Nefret ediyorum bu diziden. Gerçekten. Küçükken CNBC-e’de haftalık izlerdim, güzeldi. Sonra “dur bir nostalji yapıp tekrar izleyeyim” dedim ve yeniden başladım yıllar geçince. Üst üste izledim, finalini görmek istedim ve bırakamadım. Buradan amme hizmetim olsun, lütfen şu diziyi üst üste izlemeyin. Max ve Lorelei arasında geçen, sadece mutsuz bittiği için 8 numaraya aldığımız, yoksa romantiklik bakımından listedeki her evlilik teklifini bile utandıracak seviyede olan şu sahneyi bile kötü hatırlıyorsunuz.

 

7. Xander – Anya (Buffy the Vampire Slayer)

Buffy

Evlilik tekliflerinin en güzeli, ölüm tehdidi ile burun buruna yapılanlardır. Xander ve Anya arasındaki o samimi sahne de bu koşullar altında gerçekleşti. Sunnydale’de sıradan bir gündü aslında, Scooby Gang yine dünyanın yok oluşuyla burun burunaydı. Tam o sırada Xander Anya’ya o soruyu sordu. Anya ilk başta “öleceğiz diye soruyorsun” dese de, Xander’ın cevabı bu teklifi kalbimize nakış gibi işledi. Dizinin en güzel anlarından biriydi şüphesiz!

 

6. Chuck – Sarah (Chuck)

Chuck

Chuck ve Sarah’nın ilişkisi, genelde hakkı çok yenen ve çerezlik boş diziymiş gibi gözüken Chuck’ın en nadide pırlantalarından biriydi. Zaten dizinin finalinde de bambaşka bir yöne gitti ve orada sonlandı. Ama şüphesiz o ilişkinin en güzel anlarından biri, dizinin de en iyi çekilmiş sahnelerinden biriydi. Ellie ve Captain’ın çocukları doğarken, Chuck dizlerinin üstüne çöktü ve biz uzaktan arkada güzel bir parça çalarken onların mutluluklarını izledik. Ne güzel sahneydi yahu!

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

  1. bence robin ve barney ilk sıralarda olmalıydı çünkü tamam yanlış gidebilecek çok şey vardı ama zaten barney robinin onu sevip sevmediğini test etti bu absürt şeylerde

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.