5. Dexter – Rita (Dexter)

Dexter

Eğer bir dizi çekiyorsanız, dizinizin baş karakteri de sosyopat bir seri katil seri katiliyse, o zaman evlilik teklifi sahnelerinizin pek fazla olmaması ön görülür değil mi? Aslında evet, ama Dexter’da böyle bir sahne vardı, çok güzeldi hem de. Bunun bu kadar yüksek olması aslında ilginç gözükebilir, ne de olsa yüzlerce çiçek, binlerce mum ışığı veya kayan yıldızlar yoktu planda. Ama beş numaraya koyduk, çünkü Dexter’ın “pizza gecesini bir daha hiç kaçırmak istemiyorum” derkenki samimiyetini hissettik ve bu Dexter için devasa bir şeydi.

 

4. Barney – Robin (How I Met Your Mother)

How I Met Your Mother

Niye 4? Eminim bunu ilk sıralarda bir yerlerde bekliyordunuz. Önce iyi şeyleri sıralayalım: Buna ayrılan özel bölüm, azalarak bitmekte olan How I Met Your Mother’ın en sağlam işlerinden biriydi. Barney ve Robin yakıştırdığımız bir çiftti ve uzun süren bir planın çözüme ulaşmasını izlemek keyifliydi. İlk üçe girememesinin sebebi ise, o uzun süren planın biraz absürt olmasıydı. Yani o kadar fazla yanlış gidebilecek şey vardı ki o planın içerisinde, Barney tek tek anlatınca inanması biraz zor oldu hakikaten. Ya da bilmiyorum, farklı mı düşünüyoruz? Öyleyse yorumlarda belirtin!

 

3. Niles – Daphne (Frasier)

Frasier

Frasier bambaşka bir diziydi. Kabul, aynı şeylerden aynı mizahı çıkartmak gibi bir huyu vardı. Yani o iki kardeşin zengin burnu havadalıklarına yirmi milyon kere gülmüşüzdür herhalde. Ama her bölüm, en az bir kere, daha önce görmediğimiz türde bir sahneyle de karşılaşıyorduk. Niles’ın Daphne’ye yaptığı evlilik teklifi de işte bu sahnelerden biriydi. Bütün bölüm mükemmel teklifin peşinden koşan Niles, en sonunda doğaçlama ilerlemek zorunda kalıyor, ama teklifi yine gayet romantik bir biçimde yapıyordu. Teklifi unutulmaz kılan, Frasier’ın o sırada evden birilerini kaçırma çabasıydı kuşkusuz. Bu sahnenin finali unutulmazdır o yüzden zaten!

 

2. Michael – Holly (The Office)

The Office

Bu sahne ile ilgili her şey mükemmel. Gerçekten öyle. Bir numaradaki teklif olmasa, listeyi bu sahnenin üzerine yapar, arkamıza da bakmazdık. Ama Michael ve Holly’nin teklifi, girizgahıyla, mumlarıyla, mumların çalıştırdığı yangın söndürme sistemiyle ve teklifin kendisiyle tam anlamıyla kusursuzdu. Zaten sevdiğimiz karakterler, o kadar süre aşık olduğumuz oyunculuklarla birleşmiş, The Office’in alametifarikası eşsiz mizah anlayışıyla doruğa ulaşmıştı. Bir de her şeyin üstüne inanılmaz duygusal bir damar bulmuştu yazarlar The Office’in komedisinden çıkartacak.

 

1. Chandler – Monica (Friends)

Friends

Ama bizce tüm dizi tarihinin en unutulmaz evlilik teklifi hep bu olacak. Önceki bölümlerde yavaştan yavaştan yolu yapıldı. Sonra Tom Selleck’in harika oyunculuğuyla canlandırdığı Richard girdi kareye. Bir anda Chandler her şeyi berbat ettiğini, hayatının kadınını elinden kaçırdığını düşündü. Biz de öyle düşündük izleyiciler olarak. Sonra dairenin kapısını açtı. Mumlarla dolu bir oda içinde, ortada duran Monica ve sonrasında yaşanan ve sadece Matthew Perry ile Courteney Cox’ın kimyasıyla mümkün olan o diyalog. Ama bizce, sahneyi en unutulmaz kılan ne Monica, ne Chandler, ne de o mumlarla dolu odaydı. Bizce sahneyi Joey unutulmaz kıldı. Tekliften hemen sonra “Girebilir miyiz artık ölüyoruz burada!” deyişi, en iyi arkadaşlarının nişanlanmasına verdiği içten tepki… Matt LeBlanc’ın verdiği o tepki, bizi o arkadaş grubundaymışız gibi hissettiren şeylerden bir tanesiydi ve biz o anda gerçekten iki yakın arkadaşımızın nişanlanmasına seviniyorduk…

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

  1. bence robin ve barney ilk sıralarda olmalıydı çünkü tamam yanlış gidebilecek çok şey vardı ama zaten barney robinin onu sevip sevmediğini test etti bu absürt şeylerde

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.