Doctor Who’nun 8. sezonu, pek çok anlamda dizi için bir mihenk taşı olacak, bu belli oldu. Christopher Eccleston ile başlayan, David Tennant ve Matt Smith ile de devam eden yeni Doctor Who döneminde ilk defa role eski Doctor’lar kadar olgun ve ileri yaşta bir oyuncu tercih edildi. Oscar’lı İskoç aktör ve film yapımcısı Peter Capaldi’nin performansı bu sebeplerden pek bir merak ediliyordu. Hani Ağustos’ta ne, ne değildir anlayacağız zaten ama, insan yine de bir fragman görmek istiyordu yani. Teaser’lar kesmemişti, BBC en sonunda tam teşekküllü bir fragman ile karşımıza çıktı.

Fragman aşağıda, fakat ilk önce yorumumuzu eklememiz gerek. Capaldi’nin Doktor’u çok daha karanlık, çok daha introspektif ve çok daha yetişkin bir Doctor gibi duruyor. Öyle ki, fragmanın havası geçen sezonlara kıyasla çok daha kalın ve yoğun geldi bizlere. BBC’den gelen resmi basın bildirisi de bunu destekler yönde.

“Time Lord yeni bir görünüş benimserken, Doctor Who için yeni bir dönem başlıyor. Peter Capaldi, Doktor için şunları dedi: “Geçmişin kumaşından geleceği dikti. Basit, net ve köklerine geri dönmüş. Fırfır yok, atkı yok, başıboşluk yok: %100 Asi Zaman Lordu”. Steven Moffat ise ekledi: “Yeni Doktor, yeni dönem ve tabii ki yeni kıyafetler. Evrenin canavarları, tatil bitti, Capaldi takımı çekti ve sizin için geliyor!”

Valla bir heyecanlandık! Buyurun efendim, fragman bakalım sizi de heyecanlandıracak mı? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.