Ya bir şey diyeceğim, siz de benim kadar özlediniz mi Doctor Who’yu? Gerçekten soruyorum. En son 5 Aralık 2015’te Hell Bent bölümüyle dokuzuncu serisine final yapan, ardından 20 gün sonra da fena duygusal The Husbands of River Song bölümüyle Noel bölümü sunan ve kayıplara karışan Doctor Who, burnumuzda tütüyor resmen. Üstelik aynı Moffat imzalı diğer dizi, Sherlock gibi, araya küçük bir vurkaç koyup, bu Noel’de bir bölümle geldikten sonra yine aylarca bekletecek olması da ayrı koyuyor.

Neyse ki, arada en azından hasretlik bir şey sıkıştırıverecek BBC de, biraz gözümüz gönlümüz Whoverse görecek. Class’ten söz ediyoruz elbette. Daha önceden bir Doctor Who kısa hikayesi de yazan, Chaos Walking serisiyle ünlü Patrick Ness’in yazıp yarattığı, ve Who mitolojisinde yeri büyük olan Coal Hill Academy’de geçecek dizi, bizi yeni Who bölümleri üzerimize yağana kadar ihya etmek için yola çıktı. Varış tarihi de müjdeli bir haberle belli oldu!

CtDKMV4WcAEaAiZ

BBC Three’de yayınlanacak dizi, 22 Ekim’de birinci ve ikinci bölümlerini Who hayranlarının beğenisine sunacak. İlki For Tonight We Might Die, ikincisi de The Coach with the Dragon Tattoo olarak adlandırılmış bölümlerimizin en güzel tarafları ise şu: Kendilerinde 12. Doctor Peter Capaldi’yi göreceğiz! BBC galaya Capaldi’nin de katılacağını, senaryonun üzerine kondurulmuş bir adet güneş gözlüğü ve Sonic Screwdriver ile duyurdu.

Coal Hill Academy’de okuyan dört öğrenci, Charlie (Greg Austin), April (Sophie Hopkins), Ram (Fady Elsayed) ve Tanya (Vivan Oparah)’nın başlarına gelecek acayip olayları konu alacak Class, bizim durduğumuz yerden bakıldığında baya Who evreninde geçen bir Buffy olacakmış gibi duruyor. Ki Patrick Ness’in yetenek seti de zaten buna çok müsait. Bu tip dizilerin de genelde “ortalama” olma ihtimali düşüktür. Ya güvenli oynayıp, CW renginde bir iş yaparlar, aklı izanı olan izlerken sıkılır. Ya da izleyicisini ciddiye alır ve erken dönem Whedon işleri gibi bir hava yakalar. Class hangi kategoriye düşecek, 22 Ekim’de göreceğiz. Bakalım!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.