Evet, aynen öyle, Steven Moffat ve ekibi çağımızın gerçek kötülerini en sonunda tespit edip, Doktor’un karşısına çıkarmışa benziyor. Oynayan isim de gayet tanıdık üstelik. Şu sıralar Line of Duty‘deki rolüyle ana akımda tanınmaya başlanan, ama aslen oyunculara uzun zamandır aşina olan bir isim: Keeley Hawes. Crystal Dynamics’in seriyi devraldığı andan, 2013’teki reboot’a kadar Lara’nın sesiydi. Yani Tomb Raider: Legend, Tomb Raider: Anniversary, Tomb Raider: Underworld ve Lara Croft and the Guardian of Light oyunlarında oyun dünyasının First Lady’sinin seslendirmesini yapmıştı. Şimdi kendisini şu kılıkta, Doctor Who 8. sezon 5. bölümünde kötü kadınlık yaparken göreceğiz:

doctor_who_keeley_hawes

 

Hawes’un canlandıracağı Ms. Delphox karakteri hakkında bildiklerimiz şu şekilde:

  1. Kendisi bir bankacı.
  2. Kendisi bir uzaylı.
  3. Kendisinin karanlık bir sırrı var.
  4. Kendisiyle garip bir gezegende karşılaşacağız.

Moffat’ın Delphox ve Hawes üzerine kelimeleri ise şu şekilde:

“Jed Mercurio’nun muhteşem Line of Duty’sini izliyorsanız Keeley Hawes’un muhteşem bir sene geçirdiğini biliyorsunuzdur. Ve şimdi daha da iyi olmak üzere zira Doctor Who’da denenmiş en büyük kötülüğü canlandıracak: Bir bankacıyı.”

Bankacı arkadaşlarımızın affına sığınarak, Delphox’un karakterini heyecanla bekliyoruz.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.