Kimlerden bahsettiğimi anladınız değil mi? Bazı karakterler vardır ki, 50 bölüm, 5 sezon karşımıza gelip bağırsalar çekirdek çıtlayarak deli bir keyifle izleriz. Emin olun, o bağırmanın karşısında durmayı hiç istemeyiz; ama üçüncü kişi olunca da… Yahu leziz işte, ne yapalım? Bu listeye konu olan karakterlerin öfkelenmeleri için çok provokasyona gerek yoktur. Mizaç gereği meyillidirler zaten, kolay tetiklenirler. Ama bir kere tetiklendiler mi de, alırlar gazı… En yaratıcı hakaretler, en korkunç tripler onlardan çıkar. Ama biz sevmeyi bırakır mıyız? Asla!

maxresdefault

O zaman buyurun efendim, tersi çok pis olan, ama öfkesi çılgın keyif veren 7 sinirli dizi karakteri!

 

Ari Gold

01 Ari

Nereden: Entourage
Neye sinirlenir?: Müşteri kaybetmeye, vakit kaybetmeye, para kaybetmeye… Yani özetle, kendisi ve istediği şey arasında durma gafletinde bulunan herkes ve her şey.
En çok kim çekiyor?: Ari’nin cefakar sekreteri Lloyd. Adamcağızın duymadığı homofobik hakaret kalmadı herhalde.
İzlemesi neden keyifli?: Her seferinde inanılmaz yaratıcı hakaretler buluyor, üstelik hep de yaptığından hoşnut bir hâli var.

 

Perry Cox

02 Cox

Nereden: Scrubs
Neye sinirlenir?: Saçma sapan hareketlerde bulunan hastalar, yakasına yapışan çömez doktorlar, ama her şeyden önce J.D…
En çok kim çekiyor?: Tabii ki de J.D. Adamın bir numaralı sinirlenme sebebi olduğu gibi, agronun da çoğunu üstüne alıyor.
İzlemesi neden keyifli?: Doktor Cox komik bir adam. Sinirlenince de komik sinirleniyor. Alaycı diline vurulduk biz onun.

 

Tony Soprano

03 Tony

Nereden: The Sopranos
Neye Sinirlenir?: Bazen hiç belli olmuyor, ama genelde meseleyi “ona ya da ailesine saygısızlık edenler” diye özetlemek mümkün.
En çok kim çekiyor?: Christopher bir ara nihai kaderine ulaşana kadar çok çekiyordu dayısını. Carmela zaten müzmin paratoner. Dr. Melfi de çok çekti, ama en azından kadın para alıyordu bunu çekmek için; o yüzden saymıyoruz. Bir de son olarak A.J. var ki, gariban oğlan da maşallahlık azar işitti peder beyden.
İzlemesi neden keyifli?: Tony’nin öfkesi çoğu noktada haklı sebeplerden çıkıyor, en azından haklı olmasa da nereden geldiğini anlayabiliyorsunuz. Her sinir nöbeti karakterin daha derin bir yerine ışık tuttuğundan izlemesi çok başka bir haz.

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

5 Yorum

  1. Daredevil’daki KingPin’i de unutmamak lazım. S01E4’ü izleyenler bilir. 😀

  2. Bu listede kesinlikle seksenler dizisinin pastahanecisi olmalı.. adam çok sinirli asfhau

    • Mehmetcan Yapar Cevap ver

      Vallahi Türk dizilerinden gidecek isek benim aklıma direkt İhsan Yıldırım geliyor. Tatlı Hayat’ı yıllar sonra ansızın açıp izleme sebebim. 😀

  3. “Şişman sinirlenmesi” nedir ula? Kızlara şirin gözükcem diye her gün “kadın süper kahraman istiyoruz… Agent Carter’ın feminizm manifestosu…” gibi yazılar yazmayı biliyorsun da bunu niye düşünmüyorsun Yiğitcan?

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.