Sezon analizinde de değerlendirdiğim gibi Game of Thrones’un geçen sezonu -önceki sezonlara kıyasla- biraz zayıf kalmıştı. Ama olumlu ya da olumsuz fikirlere sahip olsanız da tartışmasız gelecek sezon hepimizde merak uyandırıyor olmalı. Çünkü dizinin başlangıcından beri ilk defa senaristler neredeyse tamamen orijinal bir içerik yaratmak zorundalar ve artık kitapları okumuş olanlar diziyi “kitap kadar iyi değil” diye eleştiremeyip, bir de üstüne kitapla ilgili spoiler yeme tehlikesiyle karşı karşıya kalacaklar.

Bu yeni içerikte önemli yer almasını beklediğimiz karakterlerden biri de Bran. Kendisinin geçen sezon hiç görünmemesi pek çok kişide “Ne oldu, diziden ayrıldı mı?” sorularını uyandırmıştı. Bu soru işaretleri Bran’e ekranda hayat veren 16 yaşındaki aktör Isaac Hempstead Wright’ın The Irish Examiner’a verdiği röportajla sonlanmış oldu. “Fazla bir şey söyleyemem ama gelecek sezon dönüyorum ve işler Bran için oldukça ilginç şekilde ilerliyor”  diyerek gelecek sezon kadroda olacağını teyit eden Wright, kendisine Jon Snow’un dönüşüyle ilgili sorulan soruya da, “Dönecek mi bilmiyorum, kendisi dönmeyeceğini söyledi. Umarım döner çünkü Kit’i çok seviyorum ve karakteri de çok cool. Kim havalı? Çekimlere temmuz sonunda başlayacağız, o zaman göreceğiz” şeklinde cevap verdi.

bran-wright

Kişisel açıklamalarda da bulunan Wright, Iron Man’den beri Marvel Cinematic Universe’i çok sevdiğini ve genç bir Iron Man’ı oynamayı ve o zırhı girmeyi çok istediğini söyledi. “Hep bir Stark oldum, adapte olmakta zorlanmam” diyen Wright, Marvel’a seslenerek bir “Iron Man Prequel” filmi çekmeleri için çağrı yaptı. Aslında fikir fena değil de, zırhın ilk filmde ortaya çıktığı, öncesinde sadece aşırı zeki bir silah satıcısı olduğunu unutmuş herhalde. Çocuk Tony Stark’ın ilginç icatlarını içeren bir animasyon filmine ise hayır demem.

Peki sevgili geekler, sizin yeni sezondan beklentileriniz ve Bran’in gelecek sezondaki rolüyle ilgili spekülasyonlarınız nelerdir?

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.