Birkaç gün önce Yüzüklerin Efendisi dizisinin giderek yaklaşmasına rağmen hakkında ne kadar az bilgiye sahip olduğumuz konusunda sizlere dert yanmıştım. Düşünün dizinin ismini bile sadece iki hafta önce öğrenebilmiştik. “Artık bu kadar gizem yeter!” diyecek olduk ki dün akşam The Lord of the Rings on Prime Twitter hesabından tamı tamına yirmi dört adet poster yayınlandı! Fakat bu posterler, kafamızdaki soruları cevaplandırmadığı gibi çok daha fazla soru işareti oluşmasına neden oldu.

Yirmi dört posterin biri hariç hepsinde, dizide göreceğimiz karakterlerin elleri ve ellerinde tuttukları eşyalar yada taktıkları takılar ön plana çıkarılmıştı. Bu eşyalar ve takılar sayesinde bütün gece karakterlerin kim olabileceği hakkında teoriler çıkarıldı, kavgalar edildi, “Kitapta yazıyor kitapta!” diye bağırılarak Silmarillion’lar fırlatıldı. Fakat hak verirsiniz ki bu kadar az bilgiden, kimse kesin bir bilgiye ulaşamadı. Anlayacağınız Amazon’un dün gece yayınladığı görseller, dizi hakkında bildiğimiz şeylerin çok daha fazla karışmasına neden oldu.

Açıkçası ben, The Wheel of Time’dan ağzım yandığı için The Lord of the Rings: The Rings of Power dizisinden gelen tüm bilgileri üfleyerek tüketmeye dikkat ediyorum. Zira Zaman Çarkı dizisi için otuzdan fazla yazı yazmış biri olarak Amazon’un dizi tanıtmadaki başarısını çok iyi biliyorum. The Wheel of Time dizisinin ilk tanıtımlarında Balıkçıl damgalı kılıcı gösterme tarzları, benim diziye olan heyecanımı inanılmaz körüklemişti. Fakat tabii sonunda ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu yüzden bu tanıtımlar beni içten içe heyecanlandırsa da oldukça temkinli yaklaştığımı söylemeliyim.

Gelen posterlerin güzelliği falan bir tarafa ben, diziden gelen ilk karakter tanıtımlarının sadece ellerden oluşması beni oldukça şaşırttı. Fakat tüm gece boyunca arkadaşlarımla beraber “Şurada güneş sembolü var, burada ağaçlar var, şunlar bence Silmariller, bunlar da güç yüzükleri” şeklinde teoriler çıkartmak beni oldukça mutlu etti. Hani dizinin iyi ya da kötü çıkacağı hakkında şimdiden yorum yapmak çok zor fakat bize tekrardan Silmarillion okutacağı, Yüzüklerin Efendisi evreni hakkında uzun saatler boyunca sohbetler ettireceği için bile The Rings of Power dizisi beni mutlu ediyor. Diziden beklentilerimi de çok aşağı çektiğim için sanırım ben bu deneyimi yaşamaktan dolayı mutlu olacağım.

Siz ne düşünüyorsunuz sevgili geekler, sizce The Rings of Power dizisinden yayınlanan bu görseller kimlere ait? Teorilerinizi bekliyoruz!

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.