Şunu baştan bir netleştirelim: Rick and Morty izlemediyseniz, izlemeyi düşünmeniz gerekiyor. Hemen şu an düşünmeniz gerekiyor. Çok da uzun düşünmemeniz gerekiyor. Hemen şu an, işi gücü bırakıp, Netflix’e girip, yoksa bir aylık deneme üyeliği alıp, Rick & Morty’nin ilk bölümünü açmanız, esprilerindeki ince işçiliğe, hikayelerindeki benzersizliğe, felsefesindeki derinliğe, karakterizasyonundaki muazzam zekaya hayran olmanız gerekiyor.

Sonradan, ilk sezonu ve ikinci sezonu bir tur geçtikten sonra; yemek aralarında, yatmadan önce, işe giderken cep telefonundan, muhabbet esnasında güzel bir şaka aklınıza geldiğinizde, YouTube’dan kompilasyonlar aracılığıyla, araya Justin Roiland ve Dan Harmon’ın röportajlarını sıkıştırarak, döndüre döndüre her şeyi en baştan izlemeniz gerekiyor. Bütün bunlar bittikten sonra, buraya gelin. Zira sizin için mükteşem bir liste oluşturduk.

Rick and Morty, öyle çok da fazla şarkısı olan bir dizi değil. Yirmi küsur bölümlük ömründe, herhalde dizide bugüne kadar çalan bütün lisanslı parçaları topladık. Bir de tema müziğinin orkestral bir cover’ını yerleştirdik, toplam sayı on iki oldu. İşte kuvvetle muhtemel, tam da bu yüzden, her bir şarkı çok akılda kalıcı. Bazıları komik sebeplerden: Rick ve Summer‘ın kas yapıp Şeytan’ı dövmelerine eşlik eden X Gon’ Give It To Ya gibi. Hatta, pek çoğu öyle.

Ancak bazıları da değil. Örneğin Blonde Redhead‘in For the Damaged Coda‘sını, hemen hemen her Rick and Morty hayranı devasa bir huşuyla hatırlayacaktır. Dizinin belki de en korkutucu “vay anasını” anlarından birine eşlikçiydi kendisi. Peki ya dizinin açık ara, tartışılmaz en hüzünlü anı? Ona da Chaos Chaos‘dan Do You Feel It yarenlik ediyordu işte. Onları, ve daha fazlasını, şu playlist’e koyduk. Huzurlarınıza sunduk. Afiyet olsun!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.