Saga, Runaways, Ex Machina ve Paper Girls gibi pek çok seride imzası bulunan Brian K. Vaughan ve Pia Guerra‘nın kalemlerinden çıkan Y: The Last Man çizgi romanının uyarlandığını ve bir de bu uyarlamadan gelen ufak tanıtım videosunu sizlerle şuradan paylaşmıştık. Geçtiğimiz gün, Y: The Last Man dizisinden bir de resmi fragman yayınlandı, şimdi de onu konuşmak için buradayız. Buyurunuz, şöyle aşağıdan izleyebilirsiniz:

Daha öncesinde Fargo ve Legion gibi yapımları da bizlerle buluşturan FX‘te yayınlanacak olan Y: The Last Man, dehşet verici bir olayın arkasından, Yorick Brown isimli bir adam ve evcil bir maymun haricinde tüm Y kromozomuna sahip tüm memelilerin hayatını kaybettiği, kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor. Dizi de bu atmosferde hayatta kalanları ve onların, kaybedilenleri geri kazanıp dünyayı yeniden inşa etmeye çalışmalarını işleyecek.

Bir önceki tanıtım videosunda çoğumuzun takdirini kazanan, kendine dair çok fazla şeyi açık etmemeyi seçen ve bunun yerine ana konusunu da animasyonlarla açıklayan Y: The Last Man dizisinin bu yeni fragmanında, bu sefer diziden sahneler görüyoruz. Bu sayede de Yorick Brown’u canlandıran Ben Schnetzer‘in ve dünyalar tatlısı maymunu Ampersand‘in yanında, annesi senatör Jennifer Brown’a hayat veren Diana Lane, kız arkadaşı Beth rolünde Juliana Canfield, Agent 355 olarak Ashley Romans ve Dr. Allison Mann’i canlandıracak olan Diana Bang başta olmak üzere, daha birçok karakterle de tanışmış oluyoruz tabii. Yeterli miktarda aksiyon da içeren bir maceranın bizi beklediğini düşündürten fragmana eşlik etmesi için yine James Brown‘un “It’s A Man’s Man’s Man’s World” şarkısı seçilmiş. Bir buçuk dakikadan fazla süren fragmanda diziden sahneler yer alıyor ama yine de kurulan dünya ve aksiyonlu sahnelerinin dışında, pilot bölüme alınmayacak çok bir şey göstermemişler sanki.

Konusuyla zaten pek çoğunun dikkatini çekeceğine inandığım Y: The Last Man, 13 Eylül’de izleyiciyle buluşacak. Sizler çizgi romanını okumuş muydunuz, diziden gelen fragmanı beğendiniz mi, beklentileriniz neler?

Yazar

Hayvan dostu, tevriyesine rağmen biraz yalnız; doktora öğrencisi, ismiyle müsemma ve çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine biraz daha şaşırarak "daha deniz daha müren" arıyor. Sosyal medya için bakınız: dogan.mdd

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.