Burada çok fazla diziden söz ediyoruz. Game of Thrones, Arrow, Agents of SHIELD, Mr. Robot… Ama hem bizim sayfalarda, hem de arkadaş muhabbetlerinde Sezar’ın hakkını Sezar’a teslim edemiyoruz gibi hissediyorum. Dünyanın en popüler dizisinin, dünyanın en popüler dizisi olduğu gerçeği pek kabul edilmiyor sanki; onu destekleyen tüm rakam ve istatistiklere rağmen. The Walking Dead’den söz ediyorum elbette. Tüm dünyanın en büyük televizyon dizisi olduğunu, yancısıyla rekor kırarak kanıtlayan The Walking Dead.

Fear the Walking Dead Fragman 2

Bildiğiniz gibi AMC, büyük yıldızlarını (Breaking Bad, Mad Men) bir bir kaybettiği bir dönemde, kalan starına dört bir kolla sarılmış, hem The Walking Dead’in süresini uzatmak için masaya oturmuş, hem de Robert Kirkman’dan “Abi lütfen bize yeni bir şeyler yaz, gözün yağın yiyeyim bak” ricasında bulunmuştu. Kirkman kırmadı, malumunuz, Fear the Walking Dead açıklandı.

Ana diziye sebebiyet veren salgının sıfır noktasını konu alan Fear the Walking Dead, geçtiğimiz gün AMC kanalında resmen galasını yaptı. Resmi rakamlar bugün paylaşıldı ve… Yani, gerçekten inanılmaz. Fear the Walking Dead, resmen kablolu televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en çok izlenen dizi açılışı oldu. Toplamda 10.1 milyon izleyiciyi ekran başına çeken dizi, bu bakımdan aynı dönemdeki abisini de geçmiş oldu. Zira orijinal dizi, bu seviyeye ancak üçüncü sezon galasında çıkabilmişti.

Fear the Walking Dead

Bu rakamın etkisini aktarmak için şöyle bir istatistik verelim, Breaking Bad son sezonuna kadar hiçbir zaman üç milyonluk bir izleyici rakamına ulaşamamıştı. Game of Thrones’un en çok izlenen bölümü 8.1 milyon izeyiciyle, geçen sezonun finaliydi. Bunlar kablolu televizyon dizileri. Amerikada kablolu televizyona sahip olan kitle, normal televizyonun yarısından çok daha az, çeyreğine yakın. Buna rağmen, 2014’ün en çok izlenen dizisi Big Bang Theory’nin ortalaması 24 milyon izleyiciydi geçen sene. Ve elbette bu rakam, tonlarca korsan izleyiciyi, dijital izleyenleri kapsamıyor. O yüzden, şunu söylemek gayet mümkün: Fear the Walking Dead hayatına büyük bir gazla başladı!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.