Evet, bize çok kızıp ediyorsunuz bu konuda. DC’nin Arrow ve Flash başta olmak üzere tüm TV dizilerini ve girişimlerini pek bir garip buluyoruz. Ama bulmamak elde mi? Arrow ve Flash, en seveninin bile “çerezlik izliyorum” dediği bir kıvamdalar, üstelik Arrow iyiden iyiye üç gün kapağı açık unutulmuş tuzlu fıstığa benzer bir şekle geldi. Gotham ondan beklediğimiz hiçbir şeyi karşılayamadı, Constantine rezil rüsva çıktı.

Gelecek de çok ferah gözükmüyordu açıkçası, bir yandan Supergirl tamamen Glee kitlesine ve nostalji tutkunlarına oynayacağı belli bir kadroyla gelmekte, bir yandan da David Goyer Superman’in dedesini  kara ekrana taşımayı amaçlamaktaydı. Bunların arasında bir de Greg Berlanti’nin Arrow ve Flash’taki C-sınıfı karakterleri toplayacağı dizisinin lafı vardı. Çok açık konuşayım, başrollerinde Atom, Captain Cold ve Heat Wave’in olacağı bir dizi benim pek ilgimi çekmemişti yani; her ne kadar arada bir Black Canary vaat etmiş olsalar da.

Benim için DC’nin saygı değer karakterleri bellidir. Onların bir sıra altında uzaktan sevdiğim karakterler vardır. Onların yanında nötr kaldığım karakterler olur, oradan da aşağıya inince tahammül ettiğim karakterleri görürsünüz. Atom, Captain Cold ve Heat Wave bu kadronun üçlüsüydü.  Tam içimden “benim bu diziyi izlemem için kadroya efsane birinin katılması lazım” diyordum buna bakıp. Nereden bilebilirdim ki Berlanti’nin böyle planları olduğunu?

hawkgirl-is-coming-the-dc-tv-universe-played-by-ciara-renee-plus-more-on-the-arrow-flash-331947

Berlanti bu kadronun yanına üç yeni süper kahraman ekleyeceğini söylemişti ama bu karakterin “TV’de daha önce gözükmediği” lafını söyleyince bir ürperdik. Smallville’de ve Arrow’da zaten DC’nin D ve E listeleri talan edilmişti, yani bu saatten sonra ancak Eraser Man, Condiments Man’e falan düşebilirdik. Meğerse Berlanti bize ters köşe yapmış. Zira bu dizide göreceğimiz bir diğer süper kahraman Hawkgirl olacakmış. Lakin Smallville’de gördüğümüz Shayera Hol inkarnasyonu değil, Kendra Saunders olarak.

Hawkgirl’in hikayesi benim en sevdiğim süper kahraman orijin öykülerinden biridir. Dizi de anladığım kadarıyla bunu aktaracak. Saunders bir anda yıllardır öldükçe reenkarne olan antik savaşçı Hawkgirl olduğunu keşfedecek. Onu oynayacak oyuncu da şimdiden belli, tiyatro deneyimi yüksek olan, fakat TV’ye daha yeni yeni çıkmaya başlayan Amerikalı aktris Ciara Renee. E ne diyorsunuz geekyaparlar bu işe? Vallahi yalan olmasın sanıyorum bu sebepten yeni diziye bir şans vereceğim. Yalnız hazır buradayken şimdiden anlaşalım, Hawkgirl’i ellerine yüzlerine bulaştırırlarsa benden çekecekleri var!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

5 Yorum

  1. Aklıma geldiydi gerçi daha çok Hawkman’i düşünüyordum ama Hawkgirl daha iyi bir seçim olmuş kadın erkek dengesini eşitler. Açıklanacak diğer kahramanlar da stargirl ve martian manhunter’sa dizi tadından yenmez.

  2. Harika haber, Justice League çizgi dizisinden beri bayılıyorum Hawkgirl’e. TV’de bir kadın süper kahraman daha görmek çok iyi olacak.

  3. İkinci olarak da Rip Hunter’ı açıkladılar, Arthur Darvill oynayacakmış diye biliyorum.

  4. allasen bi flash mükemmel diyip ardından gömmek ne la açıkcası marvel fanboyluğu sezdim resmen hadi değilsin fanboy tamamda arkadaş göm göm göm göm bitmiyor gömmeleriniz sıktınız

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.