Game of Thrones söz konusu olduğu zaman, sene üçe bölünüyor. İlki, en barizi, bahar ayları. Game of Thrones’un bir yıllık bekleyişin ardından yayınlanmaya başladığı dönemler. Burada bölümler günü gününe izleniyor, ilk Pazartesi günü spoiler verenler çarmıha geriliyor, Salı’dan itibaren tüm interneti Caps’ler, yorumlar ve muhabbetler sarıyor. Sonrasında sezon finalinden bir önceki bölüm geliyor, millet hezeyana giriyor, sezon finaliyle birlikte de her şey bir gaz bulutuna dönüşüyor.

Game of Thrones Jenerik

Bunun hemen öncesinde, setten fotoğrafların sızdığı; bilgilerin paylaşıldığı, HBO’nun inceden fragman yayınlayıp, poster dağıtıp gaz seviyesini kontrol ettiği bir sonbahar-kış periyodu var. O da iyi, onu takip etmesi de keyifli. En kötüsü ise şu an içinde bulunduğumuz yaz dönemi. Mevcut hava gibi, yaz ayları hep Game of Thrones açısından kurak geçiyor. Tek tutunacağımız bir dal var, o da oyuncu seçimi haberleri. Biz de tutunuveriyoruz.

Yalnız yine de söyleyelim, her oyuncu haberi böyle olsa, dizinin kendisini aynı anda hem daha kolay, hem de daha zor bekleriz. Daha kolay diyorum, zira bu sefer işin içinde bir parça teori üretme de var. Daha zor diyorum, zira isim Game of Thrones’un geçmiş seçimlerinin aksine bu sefer sabırsızlık yaratacak kadar büyük. Entertainment Weekly’nin haberine göre, HBO Game of Thrones’a “kısa ama merkezi” bir rol için Deadwood’u senelerce tek başına götüren Ian McShane ile anlaştı.

Ian McShane

İşin sabırsızlık kısmı, McShane’in geçmiş işlerinden gelen bir heyecan. Deadwood baya sağlam bir diziydi, ülkemizde de yayınlanmıştı bir süre. McShane’in canlandırdığı kadın tüccarı ve “mafya” babası Al Swearengen da gerçekten harika bir karakterdi. McShane orada yaptığının yüzde ikisini burada yapsa, Game of Thrones tekrar şahlanır. İşin teori kısmı ise şu: McShane’in oynayacağı karakterin kim olduğu bilinmiyor. Acayip olan ise, bu yönde bir teori üretirken bu sefer kitapları okumayanlar olarak yalnız kalmayacak oluşumuz. Zira iddialar, McShane’in oynayacağı rolün kitaplarda henüz bulunmadığı yönündeler… E ne diyelim, haydi hayırlısı o zaman!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.