Game of Thrones’un namı artık belli: Karakterlerini acımadan öldüren bir dizi olduğunu sağır sultan bile biliyor. Kimseyi bir saniyeliğine dahi sevemiyorsunuz şu dizide, zira özellikle iyi karakterler, yani gerçekten sevdikleriniz genelde ilk gidenler oluyor. Peki iyi güzel de, neden oluyor bu ölümler? SAT TV Depot çok güzel bir infografik hazırlamış. Tek tek tüm karakterlerin neden ölmeleri gerektiğini, yani ölüm sebeplerini listelemiş. İlk bölümden itibaren Game of Thrones S04E08’e kadar neredeyse tüm büyük ölümleri listeye aldığı için, uyarı biraz fuzuli ama biz yine de yapalım, izlemediyseniz baya bir spoiler yiyebilirsiniz! Yalnız en son dokuzuncu bölümü eklememişler, yani Watchers on the Wall’ı pas geçtiyseniz kuvvetle muhtemel canınız pek yanmaz.

Liste İngilizce, fakat öyle çok karmaşık bir dil anlatımına sahip değil. Test ettik, onayladık, özellikle bazı ölümler hakkında “niye?!” diye içinizde haykıran küçük sesi susturamadıysanız, yardımı dokunuyor. Buyurun, SAT TV Depot’nun katkılarıyla, Game of Thrones’un 18 karakterinin ölüm sebepleri:

 

game of thrones niye olduler

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.