Öhöm, öhöm… Yine senenin o zamanlarına geldik sevgili geekyaparlar. Game of Thrones’un yeni sezonunun çekimleri Hırvatistan’da, İzlanda’da, Fas’ta, efendime söyleyeyim aklınıza gelen dünyanın yedi kıtasında hangi fantastik ve egzotik yer varsa oralarda harıl harıl devam ediyor. E dünyanın en popüler dizilerinden biri bu, bazı sahneleri görece kamuya açık yerlerde çekiliyor. İşin içine tonlarca figüranı da dahil edin, neye ulaşıyorsunuz? Sızdırılmış set fotoğrafları!

Açık konuşalım, bundan sonrasını kitapları okumamış olanlar gözünü kısarak takip etsin, her an hain bir spoiler çıkabilir karşınıza!

Şimdi her şeyi bir netleştirelim. Bu sene Game of Thrones ağırlıklı olarak Dorne’da geçecek, bunu biliyoruz zaten. Dorne için de Benioff & Weiss ikilisi set lokasyonu olarak İspanya’yı belirlemişti. Daha önce bu ülkede çekim yapmadıkları için midir bilinmez, İspanya’daki setten şarıl şarıl fotoğraf sızıntısı geliyor. İspanyol sitesi Juego de Tronos’un toparladığı fotoğraflar arasında şöyle şeyler var:

Game of Thrones 5. Sezon Doran Martell

Alexander Siddig’in canlandıracağı Doran Martell’i görüyoruz bu fotoğrafta. Hemen aşağıda ise daha tanıdık bir çehre var. Jaime Lannister. Bir fotoğrafta kendi başına, diğer fotoğrafta ise at üstünde kendisi. Fotoğraflar yine İspanya’dan.

Game of Thrones 5. Sezon Jaime Sunspear

Game of Thrones 5. Sezon Jaime

Şimdi biraz daha hararetli yerlere geçiyoruz. Dedik ya, İspanya’da ilk defa Game of Thrones çekildiği için bu sızıntılar biraz da olsun manalı geliyor bize. Fakat uzun süredir Hırvatistan’dan, yani King’s Landing’in çekildiği setten sızıntı görmemiştik. Hatta Cersei’nin malum sahnesi gibi sağdan soldan çok alakasız ilgi çekecek bir sahne bile başarıyla korunmuştu. Fakat cevval bir arkadaş, her şeye rağmen fotoğraf çekmeyi kafasına koymuş. Kalitesiz ama, önce yeni High Sparrow’umuzu takdim eden bir fotoğraf var.

Game of Thrones 5. Sezon High Sparrow

Sonra da şehre geri dönmüş olan Littlefinger’ı…

Game of Thrones 5. Sezon Littlefinger

Geldik büyük finale. Şu aşağıdaki fotoğrafta iki kişiyi çok net görüyoruz, biri Daenerys’i oynayan Emilia Clarke, diğeri de Hizdahr zo Loraq’ı canlandıran Joel Fry. Arkada muhtemelen Tyrion’u canlandıran Peter Dinklage da var ama, emin olamıyoruz. Bu üçü beraber sete gidiyor gibi gözüküyorlar.

Game of Thrones 5. Sezon Tyrion Hizdahr Daenerys

E malum, Tyrion artık Westeros’ta takılmayacak bildiğiniz gibi. Hizdahr’ın da kim olduğunu okuyucular biliyor. O yüzden bu fotoğraf da pek olaylı değil malumunuz. En azından kitap okuyucuları için. Bence asıl bomba, aşağıdaki. Bana soracak olursanız, direkt sezon finalinin göstergesi bir fotoğraf sızmış…

Game of Thrones 5. Sezon Stadyum

Yani… Nasıl desek, o yeşil ekranda neyin yansıtılacağını az çok tahmin edebiliyoruz sanki. Hani şöyle büyük, siyah; adını eski bir liderden alıyor. Annesini sırtına alıp… Öhöm…

 

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Yorum

  1. *SPOILER* Yazarlar arasında kitapları hatim etmiş olan var mı bilmiyorum yanlışım varsa düzeltin ama Jamie ve Dorne??? Ben böyle bir şey hatırlamıyorum umarım korktuğum başıma gelmez

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.