Çizgi roman tarihinin en önemli eserlerinden biri olmasına rağmen 2005’te KİMSEYİ tatmin etmeyen bir film uyarlamasıyla karşımıza çıkabilen Constantine’in TV dizisi olacağını, aktör ve aktrislerin de belli olduğunu geçtiğimiz haftalarda size haberler düştükçe duyurduk. Şimdi ise bir hayırlı haberimiz daha var: Constantine çekimlere başlıyor. Dizinin yazarı ve yapımcısı David S. Goyer, müjdeyi şöyle verdi:

“Gelecek hafta çekimlere başlıyoruz. Pilot bölümü çekeceğiz. Sadece dört tane düzenli oyuncusmuz var, ama hepsini de seçtik zaten. Gururla söylüyorum ki Constantine’i İngiliz bir aktör, Matt Ryan oynayacak ve kendisinin saç rengi sarı olacak.”

file_204989_0_constantine1658

E bunu biliyorduk zaten, Goyer I Am Rogue’a verdiği röpörtajın bu noktasında yeni bir şeye değinmiyor. Ama saç renginden girince bir sonraki soru da orijinal materyale sadakat konusunda oluyor ister istemez. Mesela Constantine sigarasını içebilecek mi?

“Bu karasal yayında yapması zor bir şey. Şimdi bunun müzakeresini yapıyoruz. İmza trençkotu ve ince kravatını giyiyor olacak. Orijinal materyale filmden daha sadık olacağını söyleyebilirim.”

Peki sevgili Goyer, demiş I Am Rogue, hangi orijinal materyale yakın olacak? Mesela Alan Moore‘un yarattığı Constantine’e mi?

“Evet. Aynı zamanda hem çizgi romandan, hem de DC evreninden pek çok karakter ilerleyen zamanlarda diziye katılacak. Bence diğer okkült figürleri de diziye katmaya çalışmalıyız.”

Goyer sizi tatmin etti mi? Açıkçası bizim ikna olmamış son taraflarımız da diziyi heyecanla beklemeye başladı. NBC‘de yayınlanacağı için, çekimler bittikten sonra yayınlanmak için sonbaharı beklemek zorunda kalacağız. Ama en azından gelecek TV sezonunda en çok hangi diziyi bekleyeceğimiz artık muallakta değil.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.